Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez átverésnek számít?

Ez átverésnek számít?

Figyelt kérdés
Vettem facebookon egy terméket, a csatolt képeken egy eredeti termék szerepelt de egy hamisítványt kaptam. 30 ezer forintot utaltam előre, tudom a hirdető minden adatát. Ez átverésnek számít? Mi tévő legyek?

2021. máj. 17. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Honnan veszed hogy hamisítvány ? Szakértő vagy?
2021. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Igen, csalásnak számít. Megpróbálhatod feljelenteni de nem sok esély van hogy lesz is belőle valami ekkora összegnél.
2021. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-es kommentelőhöz szolnék, igen értek hozzá.
2021. máj. 17. 19:44
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

"Honnan veszed hogy hamisítvány ? Szakértő vagy?"


Terméket vett te hülye.

2021. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Feljelenthetem, de a pénzem már nem látom viszont? Kap levelet egyáltalán a rendőrségtől ha feljelentem?
2021. máj. 17. 19:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jelentsd fel. Lehet már többen is feljelentették. Az már más, ha folytatólagos a dolog. Nekem volt, hogy feljelentést tettem, 30 nap, tettes ismeretlen, ügy lezárva. Majd egy év múlva értesítettek, tettes meg van egy más ügyből kifolyólag kapták el. Legyen nyoma, jegyzőkönyv, mi történt.
2021. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is, írj neki, hogy ha 3 napon belül nem utalja vissza a teljes összeget, postával együtt, akkor feljelented. Mellette fel is hívhatod, de mindenképpen írj.

Ha nem utal, akkor irány a rendőrség, feljelented. Ez már azért elég nagy összeg ahhoz, hogy ne hagyd veszni.

Vagy az illegális módszer, hogy ha tudod a lakhelyét, akkor egy-két ijesztő kinézetű ismerőssel megkeresed, és megígéred neki, hogy ha visszakapod a pénzedet, akkor nem kap több pofont.

2021. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Előre utalni soha nem szerencsés dolog.
2021. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem értem az ilyen embereket.Miért kell előre utalni?Utána meg csodálkozni,hogy átvertek.
2021. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És, ha utánvéttel kérte volna, mennyivel lenne előrébb?
2021. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!