Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy kérdésem amire még...

Mentafiu kérdése:

Van egy kérdésem amire még nem sikerűlt megfelelő választ adni senkinek sajnos. Több jogászt is kérdeztem de még ők sem tudják rá a pontos választ. Ha van egy külföldi oldal és ha azt én magyarra fordítom és megjelölöm a forrást, akkor ez legális?

Figyelt kérdés
A törvény úgy szól, hogy nem másolhatok de ez nem másolás hanem fordítás és még a forrás helyét is megadom. Nem beszélve arról, hogy ezek külföldi oldalak. Igazából még a legnagyobb újságok is csinálják de mindenki másképpen.

2021. máj. 21. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
a külföldi oldalaról száramzó lefordított szöveget hol és miként használod fel?
2021. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan meg kell határozni a körülményeket a pontos válaszhoz!

Szerzői jog védi a netes tartalmakat is, így csak úgy nem másolhatod le (igen, a fordítás is másolás), ahogy egy regényt sem adhatsz ki más nyelven.

Forrásként hivatkozva, majd saját tartalmat gyártva belőle sok cikk felhasználható, de ott a beágyazott tartalmakat ugye nem viszik át, s nem teljes fordítás kerül ki, hanem a hír saját feldolgozása.

2021. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Saját híroldalt akarok (pl játék hírek, hardver hirek megejelenések stb..) és nézegettem jelenleg a piacon lévő oldalakat és igazáből ők is csak fordítanak és hivatkoznak, hogy honnan van. Van ahol 100%-osan és van ahol kihagynak 1-2 részt és van ahol még csak nem is hivatkoznak. Eléggé meglepődtem, amikor ezeket kutattam. Több jogász azt mondta, hogy MO-on nincs a külföldi tartalmakat átvételére semmilyen szabályzat, azonban magyarországon komoly szabályozás van.


Igen a regény az tiszta, de ezek cikkek 3-4000 karakter és nem az egész oldal hanem 1-2 cikk van lefordítva. Sok oldalról összeszedve.


Illetve most ha a fordítást nézzük akkor lefordítani valamit pl: 100 féle képpen is lehet. Az nem más tartalom már? Az nem átírt tartalomnak számít?


Másik dolog pedig amin meglepődtem, hogy kimásoltam egy hírről 1 mondatot és a google kiadott 100 másik weboldalt ahol ugyan az a tartalom van csak 1-2 szó átírva, szinonímák stb.


Meg most pl van egy hír, azt sok féle képpen nem lehet megírni. A szókincsünk korlátozott.


Szóval ilyen erővel az internet 90%-át meg kéne büntetni ha szigorúan nézzük, főleg Magyatországon. :D

2021. máj. 21. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Hivatkozni bármire lehet. Linkeld is be a forrást. És nyilván ezért nem kérhetsz szerzői jogdíjakat meg ilyesmi.
2021. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!