Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem-e a halotti anyakönyv...

Kérhetem-e a halotti anyakönyvi kivonatot a kormányhivataltól az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Párom meghalt. 15 éve vagyunk élettársak. Állandó lakcímünk külön volt, mivel van egy örökölt saját lakása, ami üres. Bizonyíthatóan velem élt. Halotti anyakönyvi kivonatot fia kapott. Nem hajlandó ide adni, amit végképp nem értek, pedig nem voltunk haragban.

2021. máj. 24. 10:14
 1/7 hájaaa ***** válasza:
Közjegyző fog ez ügyben dönteni
2021. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne is adja
2021. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz vele? Ha valahogy ki akarod túrni a gyereket az örökségéből, én se adnék oda semmit.
2021. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem voltatok hivatalosan - bejegyezve - élettársak, házasok, így nem valószínű hogy neked kiadnak bármit is. Nincsen rá jogalap. Az a házasság még sem csak egy papír, pont ilyenkor jelenik meg a különbség a simán együttélés és a hivatalos együttélés között. A hivatalnak nincs a kezében semmi ami alapján neked ki adhatnának a párodról hivatalos papírt neked.

Fordulj hozzájuk kérelemmel, ahogy az első írta, a jegyzőhöz akár, hátha megkapod a másolatot, de valószínűleg nem adhatják ki. Semmivel nem tudod bizonyítani hogy valóban élettársak voltatok ha még a lakcímetek is különböző volt.

Először hivatalosan el kell valakivel ismertetni hogy valóban élettársak voltatok - nem tudom van-e rá mód, ha van, akkor a jegyző fogja tudni mi az. Utána lehet ezzel már tovább menni.

Részvétem a párod halála miatt.

2021. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést. Nem akarok senkit kitúrni természetes, hogy a fiai öröklik a házát. De mivel temettetni is én temettettem el, sírkő állításra már nincs pénzem. Özvegyi nyugdíj miatt kellene az anyakönyvi kivonat. Az fedezné a sírkő árát. Faluban élek, mindenki bizonyít mindent. Csak a fiúk úgy gondolják, hogy apja tett félre pénzt, és követelőznek. Közös kasszán voltunk első perctől, melyben nekem duplája volt a havi keresetem. Persze megkeresem a hivatalt majd.
2021. máj. 24. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Az özvegyi nyugdíjhoz is először el kell ismertetned az együttéléseteket. nem biztos hogy ez sikerülni fog, az özvegyi nyugdíjhoz még kevésbé vehetik figyelemben. Ahhoz életében kellett volna a párodnak elismernie, hogy hivatalosan is az élettársa vagy. De persze megoldható, csak ehhez kell először az hogy valaki kimondja hogy valóban élettársaknak számítotok.

[link]

Értjük hogy nem az örökség miatt szeretnéd, meg igazad van hogy a költségek miatt ez jó lenne, de pont ez a különbség a házasság, hivatalosan regisztrált élettársi közösség és a szimpla együttélés között.

Itt elég jól leírják a feltételeket és a lehetőségeket:

[link]

[link]

2021. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a helyi anyakönyvvezetőt telefonon. Mert akinek jogos érdeke van az igényelhet hallotti kivonatot. Ha igen írj kérelmet, vag tölts ki egyet, és írd bele miért kell, indolold meg, és vidd be a hivatalba.

Anyakönyvhöz, és nem kormányablakhoz. Ők is elveszik, de mire odaér a kérelem az egy hét...

2021. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!