Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zhhelp.hu legális? Én is...

Zhhelp.hu legális? Én is csinálhatnék egy vállalkozást arra építve hogy másnak megíroma zh-t, vizsgát, beadandót?

Figyelt kérdés

Határozottan emlékszem hogy régebben volt itt egy kérdés ami azt kérdezte hogy ilyet legális-e csinálni, és egyértelműen olyan válaszok voltak hogy nem. Ma meg szembetalálkoztam a Zhhelp facebook hirdetésével és eszembe jutott az a régi kérdés amit egyszer itt olvastam. Namost itt van rá a példa, valaki megcsinálta.


Nem valószínű hogy én is csinálnék egy ilyen vállalkozást, csak érdekel a legalitása.


2021. máj. 24. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Legális
Nem legális
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem legális, sőt, elég szigorúan büntethető.

A Zh vagy vizsgadolgozat, beadandó egy szellemi termék amit valaki a sajátjának vall és a nevével ellátva ad be olyan helyen ahol abból neki előnye származik. Ezeknek meg van szabva a maga szabálya, nem véletlenül, hanem mert a beadó személy tudását hivatott bizonyítani.

Ez pont olyan csalás mint ha valaki elmegy az autóvezetői vizsgára valaki más nevében hogy annak a másiknak meg legyen a jogosítványa.

Az is csaló akinek a nevében megy el a másik és az is csalást követ el aki elmegy a másik nevében. A következménye meg egyértelműen látható, olyannak lenne jogosítványa aki nem is tud vezetni, vagyis veszélyezteti a környezete életét.

Ha egy beadandó feladatnál kiderül hogy akár csak nagyobb részek máshonnan, más munkájából származnak - még nem is az egész - a hallgatót fegyelmi bizottság elé állíthatják miatta, de bizonyosan elégtelen lesz az "érdem"jegye. Éppen így ha kiderül hogy más írta a Zh-ját, más vizsgázott helyette, akkor szintén.

A vicc az egészben, hogy az ilyenek nem akkor okoznak igazán kárt amikor valaki helyett megcsinálják, hanem ha lebuknak és onnantól az összes többi hallgatónak lesz nehezebb a munkája. Most is rengetegen panaszkodtak amiatt hogy az online oktatás alatt bekapcsolt kamera és mikrofon mellett lehetett csak nagyon szigorú szabályok mellett vizsgázni, Zh-t írni akár. Pontosan amiatt mert az oktatók is tudták hogy enélkül csalások mennek sorban.

Sajnos nálunk össznépi sport a csalás ahelyett hogy komolyan vennénk és a valódi tudást kellene mindenkinek megmutatni. Érthetőek az okai a múltból, de a következményei nagyon rosszak.

2021. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De akkor h-h működhet már több mint fél éve?

[link]

Ott van minden elérhetősége annak aki ezt csinálja xD

2021. máj. 24. 11:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint arra akarok kilyukadni hogy ez nem suttyomba megy mint pl a csaló webshopok, hanem valszeg egyéni vállalkozó a srác és leadózza tehát "tisztességesen" csinálja, hogy-hogy nem akadt fen a rendszeren?
2021. máj. 24. 11:11
 4/8 A kérdező kommentje:

Looool van másik is: [link]

Ez is ahogy nézem vállalkozó vagy céh, ha már ennyi van belőlük nem lehet hogy mégis legálisak?

2021. máj. 24. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nincs rá törvény, hogy nem lehet, tehát legális. Ilyenre nem gondoltak a törvényhozók.
2021. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
#5 Igen, az lehet a gond amit írsz, hogy itt jogi hézag van. ha valaki lebukik a csalással, hogy más írta a Zh-ját, az van szabályozva és a felelősség most őt terheli.
2021. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na akkor csak legális, ma már mindent kitalálnak, nem baj okos ötlet volt szerintem, ha értenek hozzá jobb mint gyárban/multinál igazából bárhol melózni, szerintem sokkan jobban is keresnek ezzel.
2021. máj. 24. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Nincs részletezve, hogy mit is ajánl valójában, adózásnál meg nyilván oktatási dolgot ír be vagy hasonlót. Amíg nem jelentik fel, addig nem kerül a hatóságok látókörébe.
2021. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!