Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hasonlóról hallottatok,...

Milyen hasonlóról hallottatok, vagy éltetek át?

Figyelt kérdés

[link]


Ha ez így igaz, elképesztő dilettantizmus folyik sok szervnél.


2021. máj. 28. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van csak nincs belőle országos hír. Nekem is volt ilyen ügyem, a kötelező kamarai díjat befizettem (5000 ft), de jött felszólítás hogy fizessem be. Elküldtem a csekk fénymásolatát, erre jött egy idézés hogy perre viszik, mert szerintük akkor sem fizettem be. A tárgyalásra el sem jöttek, 1 perc volt az egész, a bírónak megmutattam a csekkemet és megnyertem a "pert". Ezután fellebbeztek, mert szerintük biztosan nem fizettem be, másodfokon a bíró postától kikért egy véleményt, hogy eredeti-e a csekk, a postai vélemény megerősítette hogy igen, a kamara megkapta a pénzt. Másodfokra sem jött el a kamarától senki. Lehet röhögni hogy ez mennyire abszurd de mint vállalkozó rengeteg ilyen abszurd dologgal találkozom. A másik hogy ismerek olyanokat akik életükben nem fizettek kötelező kamarai díjat még egy levelet sem kaptak a kamarától hogy fizetni kéne.
2021. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyilván az ellenőr ellen kellene pert indítani, nem a giga multicég ellen. Akinek végtelen pénze van ügyvédre, az nyerni fog, bármi is az igazság. De a kiscsávó, aki nem nézte meg a fényképet, és akkora a fizetése, hogy egy léggömböt nem tudna megvenni, az már egyenlőbb ellenfél. Őt kell kártérítésért perelni, és ő meg majd megoldja a multival házon belül, ahogy akarja.
2021. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!