Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számíthatok...

Mekkora büntetésre számíthatok a rágalmazás miatt?

Figyelt kérdés
Nyilvános helyen elmondtam valakiről hogy büntetett előéletű (5évet kapott 3-at leült) és a társasága nagy része nem tudta, általam tudta meg. Már beidéztek a rendőrsége, jövőhéten megyek. Mire számíthatok? Csak nem vágnak börtönbe mert elmondtam valakiről hogy volt börtönben? Pénzbírság esetleg? mennyi?
2021. máj. 29. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Mi a faxért kellett pofáznod?
2021. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
A rágalmazás valótlan állítást jelent. Ha ő ténylegesen börtönben volt, akkor nem rágalmaztál, hanem tényt közöltél. Ezért 0 büntetés jár.
2021. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom hogy ez rágalmazás! Csak később derült ki számomra hogy itthon nem lehet igazat sem kimondani! Ha tudtam volna akkor nyilván nem mondtam volna ki az igazat.
2021. máj. 29. 15:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősömtől kértem segítséget ő mondta hogy ez így van tényleg és ezt másolta be nekem


(2) A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.


de azt mondta nincs benne mekkora lehet a pénzbírság ezért kérdezem meg.

2021. máj. 29. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!