Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelmi fegyvert...

Milyen önvédelmi fegyvert ajánlotok, ami az utcára is vihető, legálisan?

Figyelt kérdés

A gumilövedékessel nem tudom mi a helyzet. Gázpisztolyt néztem. A paprika spray is illegális utcára, ugye? A kapszaicin miatt.


Önvédelmi sportot nem írjatok, 40 kg vagyok, eléggé törpe is. Valami olyasmit szeretnék, amivel távolabbról is megvédhetem magam, semmiféleképp nem valami vágóeszköz, pl. bicska.


Az ár nem számít, lényeg, hogy megvédjen és valóban hatásos legyen, "indiaiak" lakta részen is. Nem mindig lehet elfutni. Van, hogy ketten is vannak.



2021. máj. 29. 19:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

*ne írjatok, nem nem írjatok. :)


Büntetlen előéletű vagyok, ha engedélyhez kötött, az nem gond.

2021. máj. 29. 19:24
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Sima jó büdös dezodor.
2021. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Rovarírtó
2021. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Noren1989 ***** válasza:
29%
Semmilyet. Bàrmit veszel,előbb fordítjàk ellened.
2021. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De így is van, hogy heccből nekem akarnak jönni. Valami csak kéne, mint totál védtelenül.
2021. máj. 29. 19:51
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Folyékony szappant. Azt nagyon nem szeretik! Rettegnek tőle!
2021. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Minden zsebebe egy-egy csivava, aztán ha helyzet van csak előkapod,és máris dobod őket!
2021. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Gázspray a legegyszerűbb, paprika sprayt valóban nem lehet, kivinni utcára, de csak pénzbírság jár érte, feltéve ha megtalálja nálad a sün.


Gázpisztolyt viselési engedéllyel lehet utcán viselni, de csak rejtve, illetve érdemes vele sokat gyakorolni.


Gumilövedékest utcára nem javaslom.

2021. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
CS és CR spray. Gázrevolver, ALFA márkájú.
2021. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén a sporaykben nem bízom. Egyrészt a törvény 20g-ig engedi, az alig valami. Ha mellé fújom, csak jobban jön nekem a másik, ráadásul szélben, vagy úgy, hogy több személy van, nem is alkalmazható. (bár utóbbitól nem félek, ha csak nem mind támadó, de a szél az egy nagy kontra)


A gázrevolvert nem ismerem, nem tudom mennyire véd, de köszönöm a tippet. Dobtam egy zöldet. :)

2021. máj. 30. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!