Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges-e hivatalos úton...

Lehetséges-e hivatalos úton "jogi érelemben" egy családtagomat "idegenné" tenné a törvény előtt?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom (közeli hozzátartozó) akivel eléggé utáljuk egymást. Pár éve volt a kormánynak az a "zseniális" ötlete, hogy a gyerekeket kényszeríthetik a szüleik ápolgatására azoknak idős korában. (Ebből lett valami amúgy?) Nos, mivel én az apámmal nagyon rossz viszonyban vagyok (gyerekverő, nőverő barom alkoholista, rosszindulatú és engem mindig lenézett és szemétkedik a mai napig, ha éppen tud), nem kívánok ebben részt venni, sőt úgy "en bloc", szeretnék, ha a törvény előtt már nem számítanánk rokonoknak. Így is idegenek vagyunk egymásnak.


Jó lenne ezt valahogy a törvény előtt is hitelesíteni és végleg elvágni ezt a nem kívánt kapcsot. A névváltoztatásom már folyamatban van, én nem kívánom egy ilyen ember nevét viselni, így is csak szarul érzem magam tőle.



#hitelesítés #törvény előtti #vén rosszindulatú alkoholista #aki mindig csak bántott #nem fogom ápolgatni #nem érdemli meg, és ezzel is csak visszaélne
2021. jún. 7. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A családi kapcsolat vérszerinti kötelék, nem jogállás.
2021. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.


De akkor egy idióta törvény sem kötelezhet arra amit akkoriban terveztek (remélem elbukott ez a nagyszerű törvényjavaslat).


Na igen, sajnos a rokonainkat nem választhatjuk meg...


Én amúgy kizárólag a "jog előtt" szeretném ezt megszüntetni, mert nekem ne mondja egy idióta kormány se, hogy menjek el ápolgatni valakit akivel utáljuk egymást és aki ha tehetné megverne még most is, "mert megérdemlem" vagy mert épp sok volt a pia aznapra. Vagy túl kevés, mert "az a tragédia".


Persze ha van és marad is ez az idióta törvény, akkor repül a gonosz vén trotty a legprosztóbb idősek otthonába valahová jó messzire innen. Mondjuk az ukrán határ szélére (én a fővárosi agglomerációban élek).

2021. jún. 7. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Rokontartásnál létezik érdemtelenség.
2021. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!