Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A besorolási bèr függ attól...

A besorolási bèr függ attól hogy pl betegszabadságon volt e az illető, szabadságot vett ki, vagy fix összegnek kell lennie, ami annyi amrnnyit a szerződèsben aláírtam?

Figyelt kérdés
Tehát a brutto fizetès az fix vagy változó? a beteg papíromat az elszámolás után adtam le.
2021. jún. 9. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha beteg voltál, akkor lehet kevesebb, valóban.
2021. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már mint a besorolt bèr?
2021. jún. 9. 10:21
 3/7 A kérdező kommentje:
ès az hogy lehet hogy a 3 napból 1 fizetve lett?
2021. jún. 9. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:

A betegszabadság idejére nem kapod meg csak a béred 70%-t. De nem annak a bruttó bérnek amit megszoktál, ez változhat, nem tudjuk mi van a szerződésedben. Az én munkámnál nincsen semmiféle jutalom vagy kiküldetési pénz, esetleg bármi más, nálam egyértelmű, ha betegszabadság van akkor a bérem 70%-a jár arra a napra.

"A járulék összege a betegszabadság és a táppénz esetében is igazodik az alapbérünkhöz: a betegszabadság alatt a távolléti díj 70%-a illeti meg a beteg dolgozót, amely ugyanabban a formában adóköteles, mint a rendes bérünk. "

[link]

Nagy valószínűséggel nálad is ez a "távolléti díj" a szerződés szerinti béredet jelenti, mint nálam, de itt megnézheted hogyan kell kiszámítani más esetekben is, pl. ha órabérben van valaki foglalkoztatva vagy teljesítménybérben, esetleg ha vannak pótlékok is:

[link]

Az hogy később adtad le a betegpapírodat az a cég és adóhivatal közötti elszámolást érinti csak. Ma már azt hiszem látják a cégek a rendszerben hogy tényleg le vagy jelentve betegnek és így tudják a béredet kiadni.

Nem lehet hogy esetleg pont ez a gond amúgy? Hogy nem tudták kifizetni neked a betegszabadságodat mert nem volt leadva a papírod?

2021. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 nap fizetve van 2 nincs.... ez a fura nekem.... 1 papiron volt a 3 nap igazolás
2021. jún. 9. 10:38
 6/7 A kérdező kommentje:
illetve van szervizdíjjam, de az adott napok szervizdíja kövi napokat èrinti
2021. jún. 9. 10:43
 7/7 A kérdező kommentje:
az egyik betegszabatságot pihenő napra írták rá.... :( így azon a hèten hivatalosan 3 nap pihenő 2 nap betegszabim volt :(
2021. jún. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!