Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha házibuli van és kihívják a...

Ha házibuli van és kihívják a rendőrséget akkor kinek kell fizetni a bírságot?

Figyelt kérdés

Tulajnak kell fizetni vagy mindenkinek aki részt vett a bulin?

Tényleg csak figyelmeztetnek először és utána birságolnak?



2021. jún. 10. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki fizeti a sajat bunteteset, ha szabalyt sertett ... a hazigazda egy kicsit tobbet.
2021. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szüleidnek.
2021. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A Rákosi-rendszerben ha az ovis horogkeresztet rajzolt az asztalterítőre aput elvitték börtönbe az ovist meg javítóintézetbe.
2021. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég értelmetlen a kérdés. Ha házibuli van és kihívják a rendőrséget, senkinek nem kell fizetnie bírságot, mert házibulit tartani nem tilos, így szabálysértés nem valósul meg, bírság sincs. Ha a házibulin elkövettek valamilyen szabálysértést, és arra vagy kíváncsi hogy olyankor mi van, akkor úgy tedd fel azt a nyomorult kérdést, hogy benne van hogy ki mit követett el.


(ez egyébként szerintem ugyanaz a kérdező, aki a közlekedés témában pár hete "mivan ha a rendőrök megfognak biciklivel" és hasonló kérdéseket írt ki)

2021. jún. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 WarningTomuch válasza:

Amit írtál 4/4-es az nagy baromság. Házibulit csak jegyzői engedéllyel lehet tartani.


A bírsághoz meg ezt tudom fűzni:


5-150 ezer forint helszíni bírság – ismételt elkövetésnél 200 ezer –, illetve 5-től 500 ezer forintig terjedő szabálysértési pénzbírság szabható ki.

2021. jún. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: "Házibulit csak jegyzői engedéllyel lehet tartani."


Ehhez linkelnél valami forrást? Mert szerintem ilyen nincs.

2021. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös szerintem nincs ilyen, vagy ha igen, akkor már annyi bírságunk lenne hogy, nem lenne egy szem cukorkánk sem. xd
2021. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5-6-7: AZ 5-ös írt baromságot, ilyen szabály nincs. Valóban volt egy ilyen rendelet, amit az ÖNKORMÁNYZAT hozott meg már nem tudom hol, és mint önkormányzati rendelet nyilván ez az adott településre vonatkozott. Ebből alakult ki aztán a tévhit, hogy ez egy országos dolog. Persze a szenzációhajhász híroldalak "Mostantól a házibuliért is büntethetnek" és hasonló címmel hozzák le, és aki nem kattint rá csak a címet látja, nem tudja meg hogy ez csak kukutyinban igaz.
2021. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!