Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek egy insta...

Feljelenthetek egy insta oldalt, ahonnan rendeltem és nem küldtek semmit?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyeség volt, ezt bevallom, tanultam belőle..

Cipőt szerettem volna rendelni, előre utaltam nekik. Rengeteg visszajelzése van az oldalnak, ennek ellenére sem érkezett semmi, a visszatérítést megígérték, de semmit nem kaptam már 1 hete (30e Ft)..

Egyébként replikákat árul az oldal.

Érdemes először a fogyasztóvédelemnek írnom, mit lehet tenni ilyen helyzetben? Lehet egyáltalán tenni valamit? A bankszámla adatai vannak meg tőlük, illetve az összes üzenet váltást lementettem.. előre is köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni.


2021. jún. 12. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlen tettest jelenthetsz fel csalás miatt, és a feljelentésben részletezheted, hogy az ilyen meg ilyen linken történt az egész.
2021. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor is ismeretlen, ha a bankszámla tulajdonos neve megvan? Bár biztosan igazad van, mert elég gyakori vezetek+keresztnév.
2021. jún. 12. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg így is azt mondják ismeretlen tettes ellen jegyzik a rendőrségen de így nagy eséllyel meg lesz majd a csaló.
2021. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlát nem puszira nyitnak, lényegtelen, hogy mennyire ritka vagy gyakori a neve. Hacsak nem hamis igazolványt/hajléktalan vamzert használt hozzá, lekövethető lesz.
2021. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jún. 12. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Fogyasztóvédelmi hatóság magánszemélytől vásárolt árukkal kapcsolatos ügyekben nem illetékes.


Rendőrségen feljelentést tehetsz, hogy terhedre tulajdon elleni szabálysértést követtek el, aztán kb. megmosolyognak, hogy mégis miért vártál tisztességes üzleti magatartást hamis termékeket árusítótól. Amit finoman replikának nevezel, az ugyanis simán csak hamis áru. Árusítása 100 ezer forint alatt szabálysértés, felette bűncselekmény, magánindítványra büntethető (a jogtulajdonos kéri a hatóság eljárását).



Szabs. tv.


132. A tulajdon elleni szabálysértés

177. § (1) Aki

b) * ötvenezer forintot meg nem haladó kárt okozva csalást, szándékos rongálást,

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.


192/B. * Iparjogvédelmi jogok megsértése

238/B. § * (1) Aki a jogosultnak törvény, törvénnyel kihirdetett nemzetközi szerződés vagy európai uniós jogi aktus alapján fennálló szabadalmi oltalom, növényfajta-oltalom, kiegészítő oltalmi tanúsítvány, védjegyoltalom, földrajziárujelző-oltalom, formatervezésiminta-oltalom, használatiminta-oltalom, topográfiaoltalom alapján fennálló jogát

a) az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével,

b) az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével előállított áru forgalomba hozatalával, vagy az ilyen áru forgalomba hozatal céljából való megszerzésével vagy tartásával

megsérti, és ezzel százezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okoz, szabálysértést követ el.

2021. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!