Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik hogy úgy jelentettek...

Létezik hogy úgy jelentettek be hogy alá sem írtam még a munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Több helyre jelentkeztem párhuzamosan. Az egyiknél részt vettem egy online interjún aminek a végén megbeszéltük hogy megfelel az állás és majd első napon aláírom a munkaszerződést. Helyzet az hogy közben máshonnan is visszajeleztek ami jobb fizetést kínál így az elsőt visszahívtam hogy bocs mégse. Erre azt mondták már nem léphetek vissza mert be is vagyok már jelentve. Pedig ügyfélkapun nem látom amúgy, de lehet azért mert jövőhéttől kezdődne a munkaviszonyom, ha aláírtam volna.


Ilyen létezik? Azt mondják hogy már muszáj bemennem aláírnom és esetleg azonnalival felmondok. Jelenleg nem is találkoztunk élőben a céggel, annyi nyoma van az egésznek hogy elküldtem nekik a cv-t meg a cover lettert, semmi más.


2021. jún. 14. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Ettől még nem vagy köteles odamenni. Ugyanúgy ki is tudnak jelenteni a közreműködésed nélkül.
2021. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tudtak jelenteni, akkor kijelenteni is menni fog.
2021. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Attól félek nem írom alá akkor meg nem jelentenek ki. Bár nem tudom mivel járna.
2021. jún. 14. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentenek ki, akkor ők szívják meg. Neked lehet több bejelentett állásod is, az a lényeg, hogy be legyél oda jelentve, ahol dolgozol, s adózzál.
2021. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kijelentés csak egy telefonhívásba kerül, 5 perces munka nekik. Neked nincs félnivalód, az sokkal nagyobb baj lenne, ha már dolgoznál és nem jelentenének be.
2021. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!