Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új lmbtq-val kapcsolatos...

Az új lmbtq-val kapcsolatos törvény szerint akkor az önkifejezés is bűn? Bővebben is leírom

Figyelt kérdés

Kérlek tényleg normális válaszokat adjatok.


Én nem vagyok az lmbtq közösség tagja, de ettől függetlenül támogatom őket. Szeretem a szivárvány mintás cuccokat, és bár nem tudok róla, biztos hitték párszor azt, hogy azért hordom mert én is az vagyok, igazából nem érdekel mert imádom a színes cipőm pl.


A kérdés az lenne, a törvény a "népszerűsítését" és "reklámozást" tiltja. Mivel a plakátokon is meg fognak szűnni ezek, meg minden helyen, most akkor ezt sem szabad már? Mert valaki hordhatja azért mert tetszik neki, vagy azért mert ő is az, és kifejezi magát.

De ilyen pl a színes torta egy tíz évesnek. Tetszik neki, de nem szabad olyat kapnia?


Hülye kérdésnek hangzik, de szeretném tudni, és köszönöm azoknak akik értelmesen válaszolnak.


19/L



2021. jún. 16. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Itt ne várj normális válaszokat, a GYK-n válaszolók nagy része nagyon jól reprezentálja azt, hogy miért égő már magyarnak vallani magadat külföldön.
2021. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A Pride sem lesz beszüntetve,pedig ott minden szivárványos.


Szóval nyugodtan hordhatsz szivárvány mintás cuccokat,csak a reklámok lesznek betiltva (pl.a Coca-Cola-nál,az RTL Klubnál)

2021. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mindkettőtöknek ment a zöld💚
2021. jún. 16. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
2: mből gondolod, hogy a pride nem fog népszerűsítésnek számítani, amit 18 éven aluliak nem láthatnak?
2021. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

#2

Igazából pont az a baj a törvénnyel, hogy mindenre rá lehet húzni. Pl. a pride is lehet reklám, ha úgy akarják, ahogy mondjuk egy Doktor House rész is lehet reklám, ami miatt 18-as karikával kell leadni.


Ami itt elsősorban a gond, hogy a kereskedelmi TV csatornák nem fogják azt a kockázatot vállalni, hogy leadják a meleg személyt tartalmazó műsort 12-es karikával, mert adott esetben, akkor megbüntetik őket, így vagy le se adják, vagy csak késő este 18-as karikával.


Ez persze a fideszes csatornákra nem vonatkozik, mert ellenük eljárás biztos nem indul.

2021. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem tiltja, hogy szivárványos ruhákban sétálgass az utcán.
2021. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!