Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási szerződés?

Eltartási szerződés?

Figyelt kérdés

Ha valaki irat egy ilyet, valakivel, hogy pl eltartja, de cserébe övé a ház? Nyilván hülye aki belemegy.

De ilyet amúgy lehet? Meg olyankor mi van az örökösökkel? Ez hogy van?



2021. jún. 17. 07:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen, lehet eltartásit kötni. Örökösök csak akkor automatikusan örökösök, ha az örökhagyó másképp nem rendelkezik.
2021. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyuék eltartási szerződést kötöttek egy idős nénivel, persze ismerős volt eleve, voltak rokonai de nem foglalkoztat vele. Rákos beteg volt, ápolták, jártak hozzá rendszeresen, vásároltak neki meg ilyenek, cserébe rájuk hagyta a lakását és még valamennyi pénzt is. Ezt szerződésbe foglalták természetesen, különben a rokoné minden aki leszarja.
2021. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, miért lenne hülye, aki ebbe belemegy!

Az eltartási szerzödés azt jelenti, hogy az idös embert ellátják élete végéig, gondolkodnak arról, hogy rend legyen nála, mosnak rá, legyen ennivalója, ha kell ápolják (vagy fizetnek egy ápolót), és ezért cserébe amikor meghal, akkor az eltartóké lesz a ház vagy lakás.

HA az eltartók nem teljesítik a feltételeket, akkor a szerzödés megszüntethetö, ilyen esetben természetesen nem jár nekik semmi.


Eltartási szerzödést bárki köthet bárkivel, a sezrzödés megkötésétöl kezdve nincs örökölhetö vagyona az eltartottnak, az "örökösöknek" nem jár semmi. (Mellesleg addig nincs örökös, amíg az örökhagyó él!)

2021. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet és nem feltétlen hülye aki belemegy, pl nincsenek gyerekei, családja vagy vannak csak nem foglalkoznak vele. Köt egy szerződést cserébe ápolják, gondozzák és amikor meghal, akkor az örökli az ingatlant, akivel a szerződést kötötte. Ha nincs más örökös akkor elég egyértelmű a helyzet, ha van olyan akinek jár köteles rész, akkor gondolom ő ingóságokat, pénzt,… örököl.


Persze nem mindig működik így. Mi ismertünk olyat aki kötött eltartási szerződést, ráadásul egy hatalmas belvárosi lakásban élt. Addig minden jól ment, amíg el tudta látni magát, de amint ápolásra lett volna szüksége senki nem foglalkozott vele, de végülis mégis az örökölt, akivel a szerződést kötötte.

2021. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es: az eltartási szerzödésbe bele lehet foglalni az ingóságokat is, nem feltétlen lesz egyáltalán örökség.

A másik meg, ha az eltartásra kötelezett nem teljesíti a feltételeket - nem gondozza megfelelöen az eltartottat - , akkor kérni lehet a szerzödés felbontását, semmissé nyilvánítását. Ebben az esetben nem kapja meg az illetö a lakást.

2021. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, köszi, arra céloztam, hogy nem tudom pontosan mi van akkor, ha van gyerek, akinek járna köteles rész, hogy az ilyenkor jár-e vagy sem.


Fel lehet bontani, de sokan nem teszik meg. A rendszerváltás után voltak akik kvázi ebből éltek, így szereztek lakásokat,… gondolom magatehetetlenül valakinek már nem ez a legnagyobb gondja..

A mi esetünkben utólag mondták, hogy támadjuk meg a hagyatéki tárgyaláson, mert többen igazolták volna, hogy mi foglalkoztunk a nénivel, de nagyon macerás lett volna, így mi sem tettük meg.

2021. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A családunkban is ment a vita testvérek között, hogy aki vállalta (vagyis az egyik testvér felesége) az ápolást, mondván ők laknak közelebb, az nem is törődött vele, vagy nem eléggé a másik szerint, és a nagymama nem tudta volna visszacsinálni a szerződést, hiszen addigra nem volt olyan testi-szellemi állapotban. Szóval azóta is "jóban" vannak.
2021. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es: az eltartási szerzödés egyenértékü egy adásvétellel, azaz a vagyon a vevö tulajdona lesz, így örökség nem keletkezik, ezért köteles részröl sem lehet szó.

A "normál" adásvétel és az eltartási szerzödés közt annyi a különbség, hogy az eltartásinál akkor kerül véglegesen az eltartó tulajdonába a vagyon, miután az eltartó teljesítette a szerzödés feltételeit - az eltartott megfelelö gondozása -, és az eltartott nem él.


7-es: ilyen esetben a másik családtag is kérheti az eltartási szerzödés teljesítésének felülvizsgálatát és a szerzödés semmissé nyilvánítását, nem csak az eltartott teheti meg.

2021. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as, köszi, így teljesen érthető (4 voltam)
2021. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor jó, ha egyértelmü lett a téma. (8-as)
2021. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!