Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy betörőt rajtakapok és...

Ha egy betörőt rajtakapok és meggátolom az elmenekülését, amíg kijön a rendőrség, az jogilag önbíráskodásnak minősül?

Figyelt kérdés
Azaz nem ártok neki, nem verem meg, csak bezárom, vagy egy automatikusan működő mechanizmus tartja fogva, pl. egy lezáródó vasrács, ajtó.

2021. jún. 17. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem minősül önbíráskodásnak. De azért ne toldt túl ezeket a betőrvel mit kezdjek kérdéseket.

Vagy menj a 888-ra vele. Ott megértőbbek lesznek a fasiszták.

2021. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszatartani van jogod, illetve az ő támadásával azonos mértékben védekezni is. (Ha meg lelövöd, akkor azt kell mondani, hogy úgy láttad egy fegyvert vett elő, amivel ő akart téged lelőni.)

A gond inkább a gyakorlati részével van, mert szerintem hiába zárod be a kancig@nyt a spájzba, az nem fogja ott szép csendben megvárni, amíg kijönnek a rendőrök. De ha van erre eszközöd, akkor hajrá. Személyi szabasdág korlátozása ez esetben nem áll fenn, hiszen bűncselekményt követett el, és te ezt megakadályozandó alkalmaztál visszatartó eszközt.

2021. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
A gyakorlatban téged fognak megbüntetni érte. Nincs jogod megvédeni a saját tulajdonodat. Ez a liberális demokrácia 2021-ben.
2021. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Semmi olyat nem néz jószemmel a liberális jogalkotás, ami saját, vagy a vagyonod megvédését szolgálja.

Majd a libsik megmondják, neked miért nincs jogod a bűnözővel szemben, pláne akkor, ha az a kivételezett csoporthoz tartozik.

2021. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Engem politikamentesen csak a jogi tényállás érdekelne. Egy olyan automatikus megoldáson gondolkodom, ami minden hovatartozási előítélet és mérlegelés nélkül bezárja a betolakodót két vasajtó közé, ha érzékeli, hogy megpróbáltak behatolni, és riaszt engem. Biztos vagyok benne, hogy onnan nem jut ki egyhamar, még eszközökkel sem. Egy másik fórumon vetettem fel az ötletet, ott figyelmeztettek azzal, hogy ha bezárok valakit, az önbíráskodásnak minősül, akkor is, ha egy rosszhiszemű behatolóról van szó. Ennek próbálok utánajárni.
2021. jún. 17. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megteheted, hiszen gondolj csak a bankok biztonsági rendszerére, ahol ha megnyomja az alkalmazott a pánikgombot, az összes ajtó bezár.
2021. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha már sikerül fognod egyet, ne hívd azonnal a rendőrt, várd meg még megszárad.
2021. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6: Az igaz, csak lehet, hogy a bankok és hasonló intézmények szélesebb jogkörrel rendelkeznek vagyonvédelem szempontjából, mint a magánszemélyek. Nekik gondolom, van valami szabályzatuk, mi a teendő, ha ki akarják őket rabolni, és aláírták, hogy eszerint járnak el. Lehet, hogy ha én ejtek csapdába valakit, abból még én jövök ki rosszul, mert az ügyvédje azt állítja majd, hogy szándékosan odacsaltam valami ürüggyel, hogy bezárjam és rábizonyítsam a betörést.
2021. jún. 17. 17:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos elcseszett a törvénykezés. Még azt hazudná, eltévesztette az utcát, házszámot, kulcs meg nem volt nála csak azért tört be, hogy a konyhasszekrényből gyorsan kivegye az inzulint mert cukorbeteg. Erre te bezártad, veszélyeztette, kártérítést követel majd. De komolyra fordítva akár mi a következmény bezarnám ahogy csak tudnám 😉
2022. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!