Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hangfelvétel engedély nélkül?

Hangfelvétel engedély nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már felmondtam a jelenlegi munkahelyemen(élelmiszer bolt) Elvileg úgy volt, hogy még 2 hetet ledolgozok. (július 31ig)

Ma bejött a főnökasszony, hogy ugye tudom hogy nem csak kép de hangfelvétel is készül a boltban. Vagyis hallotta ahogy nézte vissza a felvételt, hogy én sértő dolgokat mondtam róla a kolléganőmnek. Mivel a véleményem róla egyszerűen az h egy házisárkány, kibírhatatlan nőszemély... Így már ma közölte hogy hétfőtől nem kell bemennem és kifizet a mai napomig, és slussz. Magyarul fájt neki a kritika. Namármost én NEM adtam engedélyt a hangfelvételre, se írásban sem pedig szóban. Mi több, nem is tudtam hogy a kamera hangot is vesz fel. Tudtommal ez törvénybe ütközik. A vásárlók sem tudják h van hang, így elég kritikus hogy ha egymással beszélgetnek akár a hüvelygombáról vagy bármiről azt a főnök asszony hallja. Ti mit tennétek? Fing@ssam meg, jelentsem fel?! Hintsem el a vevők előtt h vigyázzanak mit beszélnek? Ti mit tennétek? Köszönöm előre is a tanácsokat.



2021. jún. 20. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem aláírtál egy munkaszerződést, az abban foglaltakat elfogadtad, ma már normális, hogy egy boltban van kamera, nekem nincs takargatnivalóm, ami miatt vásárlóként zavarna a biztonsági képi- és hangfelvétel ilyen helyen, sőt, nagyobb biztonságérzetet ad, amennyiben a sérelmemre követnének el valamit vásárlás közben.
2021. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Húzd meg magad és fogd be a szád, ugyanis nincs igazad!
2021. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A munkaszerződésben NINCS olyan pont, hogy kamerás felvétel, vagy hangrögzités. És külön nyilatkozatot SEM írtam alá erre vonatkozólag.

Eszembe sincs meghuzni magam, ugyanis vam olyan h személyiségi jog. Nem hiszem hogy van köze hozzá hogy én privát mit beszélek a kollégámmal vagy bárkivel.

2021. jún. 20. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Kint van a kamerával megfigyelt terület matrica, tájékoztatás megvolt, ennyi
2021. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

GDPR :


Milyen magyar jogszabályok, kik számára teszik kötelezővé a hangrögzítést?


Ebben a témában a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság 2016-ban kiadott tájékoztatója irányadó, mely szerint az alábbi esetekben végezhető jogszabály alapján hangrögzítés:


A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény alapján a közszolgáltatási tevékenységet folytató vállalkozásoknak kell rögzíteni az ügyfelekkel folytatott telefonbeszélgetéseket, melyet öt évig kell megőrizni.

Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, valamint a kapcsolódó 2/2015 (III.30) sz. NMHH rendelet alapján az elektronikus hírközlési szolgáltatók kötelesek a hibabejelentésekről és panaszbejelentésekről hangfelvételeket készíteni és azokat két évig megőrizni, illetve kérésre az előfizető rendelkezésére bocsátani.

a biztosítási tevékenységről szóló 2014. évi LXXXVIII. törvény és a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII. törvény alapján a pénzintézetek számára kötelező a panaszbejelentésekről hangfelvételt készíteni és azt öt évig meg kell őrizni.

Tehát: ha nem tartozunk a fenti három csoport egyikéhez sem, illetve ha telekommunikációs vállalkozásként vagy pénzintézetként nem panaszbejelentő hívásokat is rögzítünk, akkor mindenképpen kérnünk kell a jövőben az érintett előzetes és részletes tájékoztatáson alapuló hozzájárulását a hangelvétel készítéséhez.

2021. jún. 20. 22:51
 6/9 A kérdező kommentje:

De itt a másik szabály is:


A hangfelvételek készítésének jogalapjai a NAIH szerint

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) a tájékoztató elején leszögezi, hogy az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) 3. § 2. pontja értelmében a hang és a hangfelvétel személyes adatnak minősül. Továbbá, ami a hangfelvétel készítésének jogalapját illeti, e szerint megkülönböztethető az érintett hozzájárulásán alapuló és kötelező adatkezelés. Amennyiben törvény nem ír elő kötelező adatkezelést, úgy a hangfelvétel készítéséhez az érintett előzetes tájékoztatáson alapuló hozzájárulása szükséges. Ennek elmulasztása nemcsak az adatvédelmi, de a személyiségi jogi jogsértés is jelenthet.

2021. jún. 20. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell boltba menni dolgozni, ha zavar, hogy biztonsági kamera van, én vásárlóként már el is várom egy bolttól, hogy legyen biztonsági kamera.
2021. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem érted. A kamera nem zavar, de a hangfelvétel igen!!!
2021. jún. 21. 08:22
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó, hogy már nem csak képet, hanem hangot is képes rögzíteni egy biztonsági kamera, vásárlóként nekem ez nagyobb biztonságérzetet ad.
2021. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!