Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar védjegynek mi értelme...

A magyar védjegynek mi értelme az európai és a nemzetközi mellett?

Figyelt kérdés
Picit olyan mintha csak dísz, presztízs lenne, de lehet valamiről nem tudok.
2021. jún. 21. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert én inkább segítem a hazai vállalkozót és veszek itthoni terméket, minthogy német/holland/francia cuccokat kapjak. Én örülök hogy van.
2021. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 ennek ehhez semmi köze xD
2021. jún. 21. 10:51
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Akkor milyen "védjegyre" gondolsz?
2021. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#1 szerintem te a magyar termék cimkével kevered, nem azt kérdezem.
2021. jún. 21. 10:51
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
NEKED tényleg nem jelent semmit, nincs értelme. NEKEM és azoknak akiknek van annyi esze hogy tudja, ha magyar terméket vesz azzal a magyar munkahelyeket, magyar adófizetést és a magyar életszínvonal növekedését támogatja, segíti, nem egy másik ország lakóiét - NEKÜNK fontos, mert tudjuk a magyar terméket választani.
2021. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2021. jún. 21. 10:52
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 mondom félre érted az egész kérdést xD
2021. jún. 21. 10:53
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
7es, nem, csak te nem tudsz kérdezni...
2021. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért? Te nézted a magyar védjegyet magyar termék cimkének azért mert 1 szó, a magyar ugyanaz.
2021. jún. 21. 10:58
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező

Nem írtad ki rendesen a kérdésedet, akkor ne lepődj meg azon ha nem gondolatolvasó aki válaszol és nem arra reagál amit te GONDOLTÁL!

Ilyenkor előre a kérdésbe kell beletenni a linket ami megmutatja mire gondolsz, mit kérdezel.

Amúgy ott van a válasz azon az oldalon, csak tovább kellett volna lépned: ha megnyitod a linkedet, a jobb oldalon ott vannak a jelek (védjegy, szabadalom, dizájn, stb.) és arra lépve elolvashatod mit jelent a védjegy.

Ebben a rendszerben benne van a külföldi (nemzetközi) lajstromozás is bizonyos szinten.

A kérdésedre a válasz: magyar ember a védjegyet elsősorban Magyarországon érvényesítheti és a magyar hatóság rendszerében, utána ezen hatóságnak a segítségével léphet tovább nemzetközi szintre. A nagyobb márkáknak van arra pénze hogy azonnal nemzetközi védelem alá helyezhesse a termékét vagy logo-ját stb. egy helyi kisebb termelőnek erre sem pénze sem szüksége nincsen.

Ez a kiindulási pont, ha itt elvérzik - mert valami hasonló már van ilyen - akkor nem is kell tovább mennie.

2021. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!