Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó ismerősömtől, akivel napi...

Jó ismerősömtől, akivel napi kapcsolatban álltam, ingatlant vettem.Miután a vételár nagy részét átvette elállt a szerzodestol.Azóta elérhetetlen.A pénzt a jogerős bírói ítélet után sem fizeti vissza.Mindent átruházott, ami a nevén volt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Jóformán semmit. A fedezetelvonásra irányuló szerződéseket ugyan semmissé teheti egy bírósági ítélet, de ebből nem biztos hogy még pénzt fogsz látni.

Ha nem haladja meg a 30 milliót a tartozás, fizetési meghagyást indíthatsz (ennek végén kezdődik a végrehajtó munkája), ott pedig ha nincs is ingóság vagy ingatlan a nevén, de van bejelentett munkája, legalább a fizetéséből vonhatják a tartozást. Ennek is van buktatója rögtön az elején, ha olyan kézbesítési sikertelenséget tud elérni, ami miatt nem lesz jogerős a kibocsátott FMH. Az ilyen csalók pedig megtalálják a módszereket hozzá.

2021. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Elkepeszto, de ezt meg lehet tenni Magyarorszagon. A biro talan ha 30 eves volt, semmilyen kerdest nem tett fel. Sajnos az ugyvedem is botranyos volt. Kesett, allandoan az orajat nezte. Hibazott az adatokkal, szoval ugy ereztem, hogy nem engem kepvisel. Rendorsegi feljelentes? Ha valaki tud, kerem segitsen! Hs volt hadonlo ugye ossza meg velem! Elore is koszonom.
2022. febr. 10. 03:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!