Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, a garanciával,...

Mi van akkor, a garanciával, ha nincsen semmilyen garanciális feltételek?

Figyelt kérdés
Eladtam valamit a Vaterán és véletlenül a garancia mezőbe 1 évet írtam be, de természetesen mint magánember eladja a saját cuccát, nem tudok garanciát vállalni a termékre, szóval eladtam, és fél év múlva, azaz most ír a jóember, hogy nem kapcsol be, és valszeg az akksija kifingott a készüléknek, és követeli rajtam, hogy csináljak vele valamit. Semmilyen garanciális feltételeket nem beszéltünk meg, nem írtunk alá meg ilyenek. Kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetek, mert ilyen esetben, hogyha megcsapatja valami magasfeszültséggel és tönkremegy, nekem mindig kell vennem neki egy újat helyette, vagy ilyenkor én tehetek valamit? Lehet, hogy kicsit kuszán fogalmaztam, de remélem értitek mire gondolok.
2010. aug. 26. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mint magánember ígértél neki egy évet. Mikor megvette nem tudhatta, hogy véletlenül tetted. Légy etikus és tartsd magad ehhez.
2010. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vatera már törölte az aukciót. Ne foglalkozz vele, ha feljelent vagy ilyesmi, akkor sem tudják már kideríteni, azt mondod hogy félreolvasta. Amúgy is, fél év elteltével már nem fog feljelentgetni sem, nyugi, és ne foglalkozz vele!
2010. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A vatera már törölte az aukciót. Ne foglalkozz vele, ha feljelent vagy ilyesmi, akkor sem tudják már kideríteni, azt mondod hogy félreolvasta."


A Vatera számítógépes rendszerében a lezárt aukcióknak simán utána tudnak nézni. Valószinűleg az indulásukig vissza tudnak nézni bármit, tehát erre játszani butaság.


Kérj tőle hivatalos szakvéleményt, hogy nem normál felhasználástól ment tönkre a vásárolt cucc.

2010. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy mégha tévedésből is de ígértem neki garanciát, de egy garancia nem úgy van, hogy na akkor van egy garancia, hanem mindig vannak garanciális feltételek. Szóval ha veszel egy plazma tv-t 1 év garanciából és az üzletből kijőve ledobod egy hegyről nem mehetsz vissza, hogy bocsi kérek egy másikat, mert ez elromlott.
2010. aug. 27. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!