Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legallyaztam az utcán a...

Legallyaztam az utcán a fákat, mert évtizedek óta nem gondozták, és veszélyeztették a házat. Jelenteni kell valahova?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, a ház előtt van 3 fa. Egyik széthasadt, 2 napja rádőlt a kerítésre, másik kettő törzse is ki van rohadva. Gyümölcsfák. A további károk megelőzése érdekében (pl az áram bekötés védelme, vagy a ház védelme) legallyaztam, ki nem vágtam, pedig ki kell majd... Most mondják, hogy engedélyt kellett volna kérni. Most mit csináljak? Vannak fényképek, melyeken egyértelműen látszik, hogy veszélyesek.
2021. júl. 1. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
nem hiszem hogy bárkit érdekelne, majd kivágja az önkormányzat ha sorra kerül. Fölösleges foglalkoznod vele, nem lesz gyorsabb az ügy.
2021. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Inkább maradj csöndben, mielőtt valami hülye bürokrata megbüntet.
2021. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, melyik bolygón vagytok ti, de ezen a bolygón kertes ház előtt az úttestig tartó közterületen (leszámítva egy-két nagyvárost, és közepes település főutcáját) az ottlakó saját ültetésű és gondozású fái, bokrai és virágai állnak, amihez jó magyar ezer éves íratlan szokásjog alapján rajta kívül senki másnak semmi köze nincs, és pont. A közterületet önkormányzat rendezni társasházi övezetben, nagyvárosokban szokta. De én még olyat nem láttam, hogy központilag gyümölcsfákat ültettek volna, ugyanis az állandó gondozást, locsolást, gazdát igényel. Max valami egységes platánsort km hosszan. Próbálna meg egy faluban az önkormányzat rendezkedni emberek háza előtt, nem húznák ki a ciklusukat.
2021. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérelmezd, hogy vágassa ki az önkormányzat a veszélyes fákat.
2021. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: Te egy hülye vagy, ilyen szokásjog nincs, fogalmad sincs a jogról, csak hablatyolsz. A saját fa kivágását is jelenteni kell. Amúgy a kérdező meg sem nyikkant arról, kié a fa.
2021. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég, hogy jelentetted a gyakorin. :)
2021. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hatos, ettől sokkal nagyobb dolgokkal (pl gyerekverés) sem foglalkozik a hatóság. De a kérdésre hol a válasz? Meggajjaztam, azt sem tudom, ahhoz kell e valami... Ki nem vágtam, mert azt tudtam hogy ahhoz engedély kell...

Ötös, igaza van a hármasnak. Itt mindenki így szokta... A házzal együtt vettem, és az előző előtti tulaj ültette, kb 30-40 éve. 15 éve meghalt, és az előtt is beteg volt már. Akitől én vettem, még a füvet se nyírta le, az udvar áthatolhatatlan dzsungel volt. Szóval legalább 20 éve gondozatlan, elburjánzott, néha a vezetékek miatt megskalpolt fákról van szó.

2021. júl. 7. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező az a baj, hogy a kérdésedre a jelenlegi információk alapján nem lehet pontos választ adni, csak általánositásokat lehet tenni mert nem mindegy, hogy az ingatlan hogyan szerepel a adatbázisban, milyen szabályok vonatkoznak rá, minek kell eleget tenni, milyen jogaid és kötelezettségeid vannak stb... Ezek a szempontok nagyon eltérhetnek akár ingatlanonként is, de ebben az ügyben szerintem nyugodtan mellőzheted ezeknek a szembontoknak a tanulmányozását, szerintem ebben az esetben követheted a józan paraszt ész szabályát, miszerint megtehetsz bármit egészen addig, amig az másnak a kárára nem megy. Ha pedig nagyon minta polgár akarsz lenni és értesz a jogi szövegekhez tanulmányozgasd az ingatlan papírjait, mik a lehetőségeid, ügyvédhez menni már nagyon abszurd lenne, de ha ez megnyugtat...
2021. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!