Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehet ellenem valamit jogilag...

Tehet ellenem valamit jogilag ez esetben,ha tartozom neki?

Figyelt kérdés

Sajnos megszorultam és kénytelen voltam kölcsön kérni az exemtől akivel jó haverok maradtunk,mivel sürgősen kellett pénz.

Letelt a határidő amit megbeszéltünk. Rámírt, hogy hol a pénz. Mondtam,hogy folyamatban a törlesztés csak várjon még.

Erre befenyített,hogy elege lett és bíróságra megy. Mivel Facebook üzenetben írtam rá ott beszéltük meg a dolgot. Hogy ő mindent elmentett és ez bizonyíték. Én viszont úgy tudom,hogy a közjegyző előtt írt megállapodás érvényes a többi semmit se ér. Tehát ha soha nem adom meg a pénzt akkor sincs semmi.


2021. júl. 8. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozzá, nem csodálkozom hogy már csak az exed....


EGy jó havert senki nem b.carint át ilyesmivel!

2021. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezért nem adok kölcsön senkinek.
2021. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A szóbeli egyezség is egyezség, azt is be kll tartani és az alapján is lehet bíróságra menni.

Nem fog bírósághoz fordulni mert ahhoz ügyvéd kell és az sokba kerül. Te viszont add meg a tartozásodat! ha nem megy az egész, akkor legalább egy kis részt fizess vissza belőle, mert azzal megmutatod, hogy akarsz fizetni.

Olyan nincsen, hogy ha soha nem adod meg a pénzt akkor nincsen semmi, mert köteles vagy visszafizetni és ha tényleg kénytelen bíróságra menni miatta a végén az egész eljárás költségét IS veled fizettetik meg a tartozásodon és kamatján FELÜL!

Megegyeztetek egy határidőben és nem tartottad be. Az a minimum, hogy legalább egy részét az adósságodnak azonnal visszafizeted neki és amilyen gyorsan tudod a többit is - megtoldva pár ezer forinttal a késés miatt.

2021. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Írásban rögzítettétek (online, chat-en), hogy ki, kinek (profilok) mennyi pénzt ad és milyen feltételekkel (kölcsön, határidő, esetleg kamat?). Innentől kezdve szerintem köteles vagy visszafizetni. Ez még csak nem is ráutaló magatartás hanem egy írott szerződés lebutított verziója.


(Persze logikusan gondolva ez a pénz összegétől is függ. 10.000 forintért kétlem, hogy bárki bírósághoz folyamodra, ügyvédet fogadni pereskedne. Talán még a bíró is kinevetné a gyermeteg összeg miatt. Ellenben ha ez egy vaskosabb boríték volt...)

2021. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"jó haverok maradtunk,mivel sürgősen kellett pénz."


Ez igen!

2021. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fsms ***** válasza:
100%

Igen több jogi lépést tehet. Beperelhet, FHM-t indíthat etc.

Jobban jársz ha megállapodás vele, hogyan fizeted vissza.

2021. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elmegy egy közjegyzőhöz, kapsz FMH-t. Ha ellentmondassz neki, per lesz. Tehát fizeted az ügyvédi költségét, és a bírósági költségeket is. Ha nem, akkor behajtható. Tehát elballag a jogerős FMH-van, és egy kisebb vagyonért (amit szintén behajtanak rajtad) a végrehajtó inkasszózhatja a számlád, ráterhelheti az ingatlanodra, ingóságot foglalhat.

Szóval ha nem adod meg, be fogják hajtani, kamatostól. Simán lehet, hogy 2xesét.

Viszont, semmiképp se add kézbe. Vagy utald, vagy átvételi elismervényt irass alá. Valamint írjátok le, 2 tanúval, hogy továbbiakban egymással szemben semmilyen követelésetek nincs.

2021. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyással simán
2021. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
“ Én viszont úgy tudom,hogy a közjegyző előtt írt megállapodás érvényes a többi semmit se ér” rosszul tudod
2021. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én viszont úgy tudom,hogy a közjegyző előtt írt megállapodás érvényes a többi semmit se ér. "

Ha provident kölcsönt veszel fel, akkor sem jön ki a közjegyző, igaz átvételi elismervényt aláírsz, hogy átvetted az összeget, de az ugyanaz amit leírtál chaten is, igazoltad, hogy kértél és mikor kérte vissza a pénzt, akkor is úgy válaszoltál, hogy tartozol neki.

Nem tudom mennyit kértél, de simán fogad ügyvédet és minden perköltséget a nyakadba varrhat és kamatostól kapja vissza a pénzét.


De nem is ez a legszomorúbb.

Hanem az, hogy ennyit ér a becsületed.

Ismerek egy párt, ők is már exek, viszont segítik egymást.

Volt olyan, hogy a csaj lerobbant a kocsijával, egy rokona sem ment hozzá segíteni, az ex meg szó nélkül ment, és el is vontatta a saját pénzén a kocsit.

Kérdés: Neked tényleg megér ez ennyit? Az is, hogy ha bajban leszel és senkire sem számíthatsz, így elveszted azt az embert akire számíthatnál esetleg? Ki bízik meg benned ezek után?

2021. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!