Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házamhoz tartozó szolgalmi...

Házamhoz tartozó szolgalmi utat, ami kocsi behajtó, hányszor használhatom egy nap? gyalog is bejöhetek rajta? (másik utcára nyílik, mint a gyalogos kapu). Ha vendég, barát érkezik hozzám, ő is használhatja?

Figyelt kérdés
érkező kisteher, akik kiszállítanak bútort, csempét, stb. "korlátlanul" behajthatnak itt, amíg zajlik az átalakítás? a szolgalmi útra behajló faágat kinek kell levágni? a szolgalmi úton lakó egyik szomszéd három, szabadon futkározó kutyusára kinek kell vigyázni? (kifuthat a kapun, kocsi kereke alá kerülhet, egyik öreg és siket, a másik kölyök és ugrabugrál, harmadik csak simogatást szeretne)

#szolgalmi út használati feltételei #szolgalmi út karbantartása #szomszéd megmondja, ne használd a saját szolgalmi utad
2021. júl. 12. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A kutyájára a gazdája vigyáz, a szolgalmi út azért van hogy tudj rajta közlekedni, tehát közlekedhetsz rajta, ha szükséges🤷‍♂️
2021. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiszor használod, ahányszor akarod. Kocsival, gyalog. Fuvarozásra is. A fa a te sarad (a te kocsidat karcolja össze, ha lelóg, nem?)

Kutyákra vigyázz, mást nem tudsz tenni. Amúgy a gazda dolga lenne kapun belül tartani...

2021. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ahelyett, H örülnék, H használhatod az utat... Legyél már hálás és együttműködőbb...
2021. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit mond erről a törvény, de ha kizárólag én céljaimat szolgálja egy út, akkor nekem természetes, hogy én tartom rendben, nem pedig elvárom, hogy a tulajdonos gondnokolja és kirendelem erre mint egy csicskát.

A kutyákra a gazdájuknak kellene vigyázni, de egy normális 21-ik századi kultúrember - még ha nem is kedvencei a kutyák - megtesz mindent, hogy az ő hibájából ne sérüljenek az oktalan kis állatok. Ez is az emberiesség ismérve.

2021. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és azt lehagytam:

A szolgalmi utat annyit használod, amennyit akarod, mert a te használatodra van átadva. Ha úgy tetszik 0-24-ben sétálhatsz rajta fel és alá, vagy autóval jöhetsz-mehetsz.Ha valamiért szükséges, akkor nyilván az anyagokat is szállíttathatod.

Tehát mindent megtehetsz, amit a saját tulajdonú utaddal is megtehetnél, ha egyébként betartod a vonatkozó csendrendeletet, azaz mondjuk reggel 8 előtt és este 10 után nem hangos pakolásokat, csapkodásokat rendezel.

2021. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a belógó faágakra ugyanaz vonatkozik, mint a telekszomszéd esetén.

Ahogy az állatokra is.

Annyiszor használod, ahányszor akarod

2021. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, persze, hogy vigyázok a kutyusokra, és kezdünk megbarátkozni, csak ugye, ha jövök haza és a legnagyobb megmorgott, meg egy kicsit para, hogy amíg bejövök és az egyik kiszalad, mert nincsenek megkötve, vagy kerítés mögött.. - ezek miatt kérdeztem. A belógó faágakat megbeszélem a tulajjal, szívesen segítek levágni, inkább az a kérdés, hogy ha ő nem akarja, nekem meg nem fog betolatni a (bútor/csempe/stb) szállító kisteher, akkor mit tudok tenni? lepakol az utcafrontnál, én nem bírom becipelni, és a burkoló se hordja be 40-50 métert, amit itt a háznál lerak majd lapokat. Ilyen megfontolásból kérdeztem. Személyautó elfér az ágak alatt. Egy hét után nyilván nem szeretnék vitatkozni, "ők így szokták meg"..... - ilyen kis turpisságok tudnak előjönni egy beköltözés alkalmával.
2021. júl. 12. 22:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!