Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha látom, hogy valaki kiskorún...

Ha látom, hogy valaki kiskorúnak vásárol alkoholt, akkor szólhatok a rendőrségnek? Egyáltalán foglalkoznak ezzel vagy csak az ember magának csinál problémát?

Figyelt kérdés
A minap egy dohánybolt előtt láttam, hogy éjfél körül (hogyan kerülnek egyáltalán ilyenkor oda) szemlátomást 14-15 év körüli gyerekek ücsörögnek, majd próbálkoznak felnőtteknél, hogy hozzanak ki nekik sört. Mivel pont vártam valakire, ezért szemtanúja voltam annak, hogy találtak is valakit, aki bement és bevásárolt. Odakiabáltam hogy nem kéne, de a gyerekek és a srác is elfutott. Azóta basz a dolog, hogy lehet rendőrt kellett volna hívnom? Vagy amúgy is csak magamnak csináltam volna ezzel problémát? Hogyan működik ez? Tapasztalatok?

2021. júl. 15. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szólhatsz a rendőségnek.

De tényleg ez a legnagyobb problémád?

2021. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ez baj? Nem tilos 18 éven aluli személynek alkoholt fogyasztania, csak a vásárlás tiltott. Olyan mint a dohányzás, 18 éven aluliak is kint állnak a suli előtt és cigiznek, mert szabad nekik.

Magyarországon a vásárlás van csak szabályozva, ha egy felnőtt vesz magának alkoholt vagy cigit, amit aztán odaad egy kiskorúnak, abban szerintem már semmi szabályellenes nincs.

Pl. osztálykiránduláson mi is voltunk sört venni, osztálytársaim akartak inni, de mindketten 17 évesek voltak. Én nemrég töltöttem be a 18-at, így a kasszánál én mutattam a személyim, én fizettem. Két lépéssel arrébb pedig odaadtam mindnekinek amit kért. Nem kell ezen így fennakadni, az ő dolguk.

2021. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltja törvény, csak az árusítását.


Esetleg ha korházba kerül a gyerek miatta a szülők ellen indítanak eljárást de ennyi, az hogy valaki vett egy 18 év alattinak sört teljesen legális, még rendőr jelenlétében is megtehetik ha akarják.

2021. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Onkentes rendor vagy? Mert akkor 'intezkedhetsz' :)))
2021. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
max ha téged kérnek meg nemet mondasz és ennyi.
2021. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!