Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2021. máj. óta vagyok jogosult...

2021. máj. óta vagyok jogosult özv. nyugdíjra. Öregségi nyugdíjat még nem igényeltem, mert 18 év szolgálati időm van és csak 20 év szolgálati idő után jár a teljes öregségi nyugdíj. Elveszítem-e az özv. nyugdíjat, ha munkát vállalok?

Figyelt kérdés
Lehet-e közszolgálati munkát is vállalni özvegyi nyugdíj mellett?

#özvegyi nyugdíj #munkavállalás özvegyi nyugdíj mellett
2021. júl. 19. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Csak a saját jogú nyugellátás szünetel, hozzátartozói megmarad.
2021. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az özvegyi nyugdíj jár egy fiatal özvegynek is ha gyereket nevel amikor meghal a párja. Természetesen közben nem fogja feladni a munkáját, hiszen az özvegyi nyugdíj nagyon alacsony, abból nem lehet megélni.

Az özvegyi nyugdíj egy ideig jár és utána szünetel. Ez 1 év, addig ideiglenes özvegyi nyugdíj a neve. Utána nem jár egészen addig amíg az özvegy be nem töltötte a nyugdíjkorhatárt (ha 10 éven belül betölti). Nem jár az özvegyi nyugdíj a nők40 kedvezményes ideje alatt - vagyis a rendes öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt, csak utána.

vagyis 1. lehet az özvegyi nyugdíj mellett dolgozni, aki nem nyugdíjas annak meg szükséges is, hogy meg tudjon élni.

2. ha még nem töltötted be a nyugdíjkorhatárt, akkor csak ideiglenes özvegyi nyugdíj jár és 1 évig. Utána szünetel, majd a nyugdíjkorhatár betöltésekor lehet kérvényezni az özvegyi nyugdíj feléledését.

[link]

2021. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!