Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi haszna származik...

Milyen jogi haszna származik abból a gyk-nak hogy magát mint tárhely szolgáltatót tünteti fel a hivatalos dokumentumokban?

Figyelt kérdés

"Üzemeltető a Weboldal közössége számára ingyenes tárhely szolgáltatást biztosít" stb


Először arra gondoltam hogyha nem így lenne, akkor a felhasználók által posztolt jogilag aggályos dolgokért felelősségre lehetne vonni, de egy kis guglizás után kiderült hogy ez nem így, ha normálisan közösségi platform, vagy fórumként tüntetné fel magát, akkor sem felelne a felhasználók jogsértő kérdései miatt pont úgy mint a többi hasonló fórum/platform. (Persze le kell venni azokat minden esetben de ezt meg is teszik)


Szerintem egyértelmű hogy ez inkább egy fórum mint tárhelyszolgáltatás, mi lehet a jogi indok amely miatt úgy dönthettek hogy magukat mint tárhelyszolgáltatókat tüntetik fel?


2021. júl. 21. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Egy fórum egyben tárhely is, mert tárolja az üzeneteket. A tárolás nem csak fájlokat jelenthet.
2021. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, ezt ki is fejtik, mégis hasonló példát még csak nem is láttam mint ez.
2021. júl. 21. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Megnézted más magyar fórumokét is? Index, Prohardver, stb?
2021. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Prohardver meg sem említi a tárhelyet, az index fórumának nincs külön adatvédelmije azonban az "ömlesztett"-ben megemelítésre kerül a tárhely, de nem úgy mint hogy maga a fórum tárhelyszolgátlatás mint itt, hanem inkább a felhasználók eltárolt adataira tekintve. Gondolom profilképek meg ilyesmik.


Akkor ott van a jogi fórum fóruma, szintén nem említ tárhelyet.


Tényleg elég fura hogy itt így van, nagyon kíváncsi vagyok miért lehet, bár elképzelhető hogy nem fog kiderülni, max ha a tulajdonos vagy jogi aszisztense ideírna aminek az esélye kb nulla xD

2021. júl. 21. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a tulajdonosnak fogalma sincs róla, hogy miért van így írva, a jogásza fogalmazta így meg, ő meg nem vitatkozott vele.
2021. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze ez is elképzelhető.


Ha esetleg valakinek lesz még véleménye miért előnyösebb tárhelyszolgáltatóként elkönyvalni magunkat jogilag, megírhatja :D

2021. júl. 21. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!