Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy a Légügyi Hivatal...

Igaz, hogy a Légügyi Hivatal illegális drónozás miatt később is bírságolhat?

Figyelt kérdés
Pl felteszek youtube-ra egy olyan videót, aminek az elkészítéséhez nem volt légtérhasználati engedélyem. Csak hallottam ilyen horror sztorit, hogy valaki 1 hónappal a videó feltöltése után kapott csekket.

2021. júl. 22. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha a törvény már érvényben volt, és bizonyíthatóan te készítetted a felvételt.
2021. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem olyan egyszerű azért. Ha a videóból beazonosítható a lakhelyed, a videó leírásból a személyazonosságod, akkor kikérik a nyilvántartást majd kapsz egy tértivevényes levelet, hogy a Hatóság munkatársai ezen a napon és ennyi idő tájban kimennek ellenőrízni az eszközt. És köteles vagy együttműködni, mert a hatóság akadályozásáért sokkal nagyobb büntetést is kaphatsz, mint magáért a videóért. Szóval ha elrejted/elviszed otthonról a drónt és gyanút fognak, hogy hazudsz, akkor fennál ez az eset.
2021. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán megbüntethetnek.

A motorosokat is vegzálják akik felteszik, hogy 250-el repesztenek....

Olvastam pár sztorit mostanában, elég sok embert megbüntettek, mert nyilvánosságra hozott olyan felvételeket amiken olyan helyek voltak amikről nem kellett volna nyilvánosságra hozni semmit.....

A legdurvább bünti 1 milla volt!

Szóval ha magadnak akarsz drónozni akkor azt nézegesd otthon a családdal, de ha nyilvánosságra szeretnéd hozni a videóidat, képeidet akkor az legyen lepapírozva rendesen.


Én el is adtam a drónt, mert most nincs időm foglalkozni a vizsgákkal, stbvel...

2021. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

olvasd csak el!!

januári eset....

2021. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!