Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 21 éves fiú egy 14 éves...

Egy 21 éves fiú egy 14 éves lánnyal együtt lenne az törvényileg büntetendő?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 04:49
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Ennek a helyes megnevezése: Efebofília, nem pedofília.
2021. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Lányos anyukaként én is azon a véleményen vagyok, hogy nem a törvénytől kell ilyen esetben tartani, hanem a hirtelen jött egészségromlástól.
2021. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Együtt lenni (a szó hagyományos értelmében) kortól függetlenül bármikor lehet, szexelni pedig a 14. életév betöltésétől kezdve.

Amit pedig a kedves #8. lányos apa ír, az kettőtől öt évig büntethető.

2021. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mondom én ezt úgy hogy 15évesen 24éves párom volt."

Tehát nálad okés, másnál meg fúj, ocsmány, beteges, perverz. Gratulálok.

Egyébként meg ha ennyi idős lesz a lányom, biztos bennem van a hiba, nem azt nézném, hogy hány éves a barátja, hanem azt, hogy milyen ember. Inkább járjon egy 21 éves odaadó,figyelmes, kedves sráccal, mint egy 14 éves, 60-as IQ-jú ifjú narkóssal.

2021. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Egyébként én nem értem ezt a fajta hozzáállást, amit a "lányos apuka" és a "lányos anyuka" tanúsít. Mindenre agresszió a válasz? Ránéz valaki a lányotokra és akkor el kell verni, meg kell fenyegetni? Így ne csodálkozzatok ha később semmit sem fog elmondani nektek a lányotok.

A kérdésben amúgyis együttlétről volt szó, szexről nem. De ha lenne sem értem a dolgot. Nem megakadályozni kell, hogy bárki szexuális kapcsolatot létesítsen a lányotokkal, hanem úgy kell nevelni, hogy ne adja oda magát 14-15 évesen bárkinek, normális értékrendje legyen. Ha meg akarja, úgyis megteszi. Nem tudom mennyivel jobb az, hogy egy padon egy ismeretlennel vagy otthon egy olyannal akit bemutatott, megismertetek.

Ha pedig erkölcsileg nem olyan a párja akkor nyilván közbe lehet lépni, de akkor sem agresszióval. Az csak ront a helyzeten - legalábbis szerintem, ez csak az én véleményem.

2021. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez gyönyörű elmélet vokt :)

A gyakorlatban viszont egy 14 éves lány közelebb van a gyerekhez, mint a felnőtthöz. Ellenben testileg sokszor teljesen kifejlett.

A legtöbb 21 éves srácnak a szex magas prioritású dolog. Az élethelyzetéből fakadóan vagy dolgozik, vagy felsőoktatásban tanul. A 14 éves általános iskolás.

Természetesen ha ez egy tiszta szetelem, nem agresszíveskedem. De 90-98%-ban megdugná majd otthagyná, ezért cserébe pár hétig "jár vele".

És nem, egy 14 éves sem elég érett a szexhez.


Üdv,

A meg nem értett lányos apa

2021. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
Majd ha lesz egy lányod megérted. Egy 14 évest még bármerre befolyásolhatsz. Ez a legegyszerűbb és leghatásosabb megoldás, és milyen érdekes hogy sosincs belőle rendőrségi ügy. Képzeld már el magad a rendőrségen ahogy felnőtt férfiként kifogásolod hogy a 14 éves választottad apja eltörte az orrod. Nem hiszem hogy túl sok ilyen van. És én nemcsak lányos anyuka vagyok, hanem egy egykoron 14 éves lány is, aki (bár akkor nem értette) már múltidőben látja mi lett azokkal akikre nem vigyáztak. Tudod hogy hívják azt amikor egy 14 éves lány szembesül azzal hogy mennyire mást ért egy felnőtt férfi "szerelem" alatt mint ők? Trauma. Szerencsére legtöbben feldolgozzák, de hidd el közülük kerülnek ki az igazi pasigyűlölők is. Szóval ha majd gyereked lesz te is dönthetsz, hogyan neveled.
2021. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy sok 14-15 éves érettebbnek tűnik sok 25-26 éves csajnál és fordítva én már nem tudom mi lenne a helyes.
2021. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A válasz a tűnik szóban van. Érettebbnek tűnik, de baromira nem az. Inkább gyerek, mint felnőtt.
2021. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19, az ilyen asztal alá issza nagyapádat is lehet.
2021. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!