Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki meghal és nincs...

Ha valaki meghal és nincs gyereke se házastársa élettársa akkor szülő és testvér közül ki az örökös?

Figyelt kérdés
2021. júl. 28. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szülő az örökös. Aztán utána majd úgyis a testvérek örökölnek. Ha a szülő sem él, akkor a testvérek egyenlő arányban.
2021. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
" Aztán utána majd úgyis a testvérek örökölnek." Kivéve ugye ha az öreg szülőnek vénségére új gyereke születik?
2021. júl. 28. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is testvér. Csak az illető halála után született testvér.
2021. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ja értem akkor ugyanugy örökölnek a régi testvérek csak több ember között öszlik szét
2021. júl. 28. 10:35
 5/5 anonim ***** válasza:
én is ebben a cipőben járok. nincs gyerekem, már nem is lesz, 50 elmúltam,a szerszám sem akciókész már. anyám még él,de már öreg és beteg.ha beadnám a kulcsot,ő örökölne, de sajnos hamar belehalna a bánatba.így utána a tesóm örökölne, de neki nem adom, inkább végrendelkeztem, minden vagyonom a baptista egyházra hagyatékoztam!tesóm majd les, mint laci a moziban!
2021. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!