Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megengedett,hogy a társasház...

Megengedett,hogy a társasház alatt lévő kettő garázs üzletnél 1-1 klíma kint van a falon?Nem beszélve arról,hogy a kifolyó víz áztatja a falat és a garázs kaput.

Figyelt kérdés
2021. júl. 30. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi ez a kérdés? Ott van a klíma nem? Akkor megengedett.
2021. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom irigy, vagy, hogy neked nincs klímád de nekik van.
2021. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Képzeld igen, megengedett, hogy klímája legyen az embernek.
2021. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen úgy kell felszerelni, hogy másnak anyagi vagy egészségügyi kárt ne okozzon. Ha télen valaki elcsúszik a megfagyott kicsöpögő kondenzvízen vagy beázik a fal az nem szabályos.
2021. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Erre nem lehet így választ adni... a homlokzati falra nem lehet csak úgy rászerelgetni engedély nélkül semmit. Az önkorinál érdeklődj, vagy ha vájtfülű vagy nézd meg a területre vonatkozó HÉSZ-t.
2021. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Molyember ***** válasza:
20%

Egy kicsit te is hozzájárulsz ahhoz, hogy ilyen szar legyen ez a világ.

Szívemből kívánom, hogy sose legyen pénzed klímára, de ha egyszer mégis, akkor jelentsen fel miatta egy hozzád hasonló.

2021. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudom, társasház homlokzati falára külső klímaberendezés felszerelése engedély köteles. Ha az építési hatóság engedélyezte, úgy előírta a szerelés feltételeit is. Építésügyi hatóság nem gondolnám, hogy egy ilyen kivitelezést engedélyezett volna.
2021. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
"Amennyire tudom, társasház homlokzati falára külső klímaberendezés felszerelése engedély köteles." - Ezt hol lehet pontosan kideríteni? Én nem gondolnám, hogy ehhez külön engedély kell. Én az előző lakótól örököltem meg egyet az egyik szobába, de szeretnék jövőre egy másikat is felrakni azért kérdezem.
2021. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Csak olyan esetben kell engedély ha az állami tulajdon vagy olyan épület amire a hatóságnak engedélyt kell adni ha változtatni akarnak rajta, pl. egy műemlék jellegű épület. Meg természetesen ha az önkormányzatnak vagy az államnak a tulajdonában levő üzlethelységről van szó. de ilyenkor a hatóságnál nem a klímát kell engedélyeztetni, hanem hogy a homlokzaton végezhessenek ilyen munkálatot. A kérdés a társasházakról szól, ahol van elfogadott közös szabályzat ami esetleg tiltja vagy a többi lakó engedélyéhez köti. Ha már van kint egy klíma akkor nyilván nem gond a cseréje vagy hogy kerül mellé másik, de érdemes megnézni a társasházi szabályzatot, mert lehet hogy az előző lakó szabálytalanul rakta ki és utána meccselte le a többiekkel. Érdemes elkerülni, nyilván nem fognak tiltakozni egy újabb ellen, csak kérdezni kell.
2021. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8-as!

Nálunk helyi önkormányzati rendeletben szabályozottak ezek a kérdések, melyeket a társasház SZMSZ-ébe is belefoglaltunk. Most elolvastam a helyi rendeletet, a klíma telepítése ugyan nem "engedély", hanem bejelentési kötelezett. A bejelentés alapján az építési hatóság dönti el, hogy engedélyezi-e, avagy sem. Városunkban külső homlokfalon elhelyezett klímát lakóépületen nem látsz, legfeljebb a NAV irodaházán, meg a kórház épületén.

2021. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!