Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyverviselési engedélyt ki...

Fegyverviselési engedélyt ki lehet váltani (meg lehet szerezni) azzal az indokkal, hogy gyűjteni szeretném őket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem egyszerű a menete, de működik úgy a dolog, hogy nem leszek sportklub tag, nem vagyok fenyegetve, egyszerűen csak gyűjteném az éles lőfegyvereket?
2021. aug. 2. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Persze h ki,sőt havonta küldenek is neked egyet, ha az újságosnál előfizetsz az Élesfegyver Magazinra.
2021. aug. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Lol nem.
2021. aug. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 árokpart ***** válasza:
57%
Sajnos nálunk még nem. Reméljük nemsokára meghozza a polgári lőfegyvertartásra vonatkozó könnyített törvényeket. Csehországban van ilyen kategória, hogy gyűjtési céllal. Viszont a gyűjteményi célú tartásnál nagyon be van korlátozva a lőszervásárlás. Havi 5 lőszert vehet egy gyűjtő ott viszont mi akik szeretnénk gyűjteni patronnal és vaktöltényekkel használnánk úgyis hobby és játékcélre. Jó lenne ha a kormány minél hamarabb lépne ebben , talán még szavazókat is szerezne hozzá.
2021. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:
Jelenleg Magyarországon nincs gyűjtési cél, így nem, erre nincs lehetőség.
2021. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan nem is értik, hogy a gyűjtés mit jelent. Amúgy nek viccnek szántam a kérdést. Töltényre például nem is lenne szükségem. Ez egy olyan szenvedély lenne, mint például veterán autók gyűjtése. Abba sem kell üzemanyag, csak a garázsokban állnak. Szóval nem lövöldözésre kellene, vagy ilyesmi.
2021. aug. 2. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Jajj ne járasd már le magad még jobban...
2021. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nem lehetne egy darabra engedélyt kapni, mert "ez a szenvedélyem"?

Akkor már lehetne lövöldözni is vele, hiszen a horgászok is horgászhatnak. Nekik meg az a szenvedélyük.

2021. aug. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportcélra kiváltod a tartási engedélyt, 10 lőfegyvert tarthatsz a sima szekrénybe, ha többet szeretnél “fegyverszobát” kell kiépíteni. Viselési engedélyt nem adnak ki.
2021. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!