Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonképpen hogyan működik...

Tulajdonképpen hogyan működik ilyen téren korrupció?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, de ezen mindig is elgondolkodtam.


Tételezzük fel, hogy X magyar állampolgár. Második állampolgárságként X el akarja érni, hogy megkapja mondjuk Zimbabwe állampolgárságát. Mivel Zimbabwe meglehetősen korrupt, így elég lenne annyi, hogy X mondjkuk felkeres E-Mail-en egy ezzel kapcsolatos irodát Zimbabweban, és megkérdezi, hogy mondjuk 5 ezer euróért meg tudják-e (vagy meg tudja-e az adott személy) oldani, hogy állampolgár lehessen.


Ilyen téren egy korrupt országban erre tényleg van esély, vagy ez túlzás?

Azért érdekel, mert már többször olvastam, hogy ilyen-olyan korrupt személynek több állampolgársága is van/volt, anélkül, hogy az adott országban élt volna egy napig is.

Ha egy ország nagyon korrupt, (a korrupciós lista végén szinte majdnem csak afrikai országok vannak például), akkor tényleg el lehet ezt így intézni, vagy ott hülyének nézik az illetőt, aki ilyennel próbálkozna?


Félreértés ne essék, nem akarok ilyet véghez vinni, csak érdekelne az ilyen.



2021. aug. 2. 15:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, viszonylag esélyes, hogy X megkapja Zimbabwe állampolgárságát.
Nem, esélytelen, hogy X Zimbabwei állampolgár legyen.
5 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha feltételezzük, hogy tényleg Zimbabwe-ről van szó, tehát egy elmaradott szegény afrikai országról.
2021. aug. 2. 15:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hivatalosan is pénzért állampolgárságot venni pl nálunk is ott a letelepedési kötvény, meg sok helyen pl Dél-Amerikában hivatalosan is minimális papírmunkával lehet letelepedést meg állampolgárságot is szerezni. De igen olyan is van hogy a megfelelő embernrk odaadott köteg pénz sok éves bonyolult procedúrát gyorsít fel.
2021. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak un. golden passport programok (Residency-by-investment and citizenship-by-investment), ahol befektetésért cserebe legálisan lehet letelepedési engedélyt/állampolgárságot venni (ilyen volt a magyar program is, amin par offsore hátterű baráti cég szépen kaszált):


[link]


[link]

2021. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de úgy értem, ha X egy átlag ember, tehát nem nagyvállalkozó vagy ilyesmi.


Tehát ha X ráír egy ilyen helyen dolgozó emberre Zimbabweban 5-6 ezer eurót kínálva, akkor esélyes, hogy megkapja?

2021. aug. 2. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem letelepedési kötvényt magánember is vehet, nem csak nagyvállalkozó, vagy tévedek?
2021. aug. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!