Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudnék kimaradni ebből a...

Hogy tudnék kimaradni ebből a hagyatéki ügyből?

Figyelt kérdés
Egyik nagybátyám (örökhagyó) a másik nagybátyámmal és feleségével élt egy háztartásban, ők gondozták. Különben szép nyugdíja volt. Minap testvérem és én idéző végzést kaptunk egy közjegyzőtől, miszerint az a nagybátyám, aki az örökhagyót eltartotta, hagyatéki hitelezői igényt jelentett be velünk szemben örökhagyó temetésére, ami több mint fél millába került. Érthetetlen, hogy mi került ennyibe egy temetésen, és ha már itt tartunk, azt sem értem se én, se a testvérem, hogy nekünk mi közünk ehhez az egészhez. Harmadik testvérünk is van, ő például nem kapott ilyen idézést. Le tudná írni valaki, aki sejti, netán tudja, miről lehet itt szó, hogy mit és miért akarnak tőlünk, továbbá hogy hogyan tudnánk kimaradni ebből az egész ügyből? Előre is köszönöm a segítséget.

2021. aug. 5. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Belevolt irva a levelbe hogy lehet fellebbezni? Gondolom igen. Nem te vagy a legkozelebbi rokonja, vagy igen?
2021. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De en ugyvedhez fordulnek, szerintem max 50 ezerbol megusszatok egy ugyveddel, jobb mint az 500 ezer.
2021. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg egy kerdes, te orokoltel valamit tole?
2021. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a szülőtök él még, aki a nagybácsi testvére volt? Mert, ha nem, akkor ti követitek őt az öröklési sorrendben, ezért kerestek fel. Az, hogy ignoráljátok nem megoldás. Keressetek fel egy ügyvédet és beszéljétek át vele, hogy mi a helyzet. De az is megoldás lehet, ha felkeresitek az illetékes közjegyzőt, hogy tájékoztasson titeket. Az is lehet, hogy ti vagytok az örökösök és örökölni is fogtok a nagybácsi után, de ebben az esetben jogosan kérik rajtatok számon a temetési költségek rátok eső részét. Nekik pedig számlával kell igazolni, nem bemondásra megy.
2021. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én és a testvérem is örökösként vagyunk nevezve a levélben. A hagyaték tárgya egy autó, és a temetés költségein kívül a nagybácsi az ezzel kapcsolatos kötelező felelősségbiztosítás jogcímén is jelentett be hagyatéki hitelezői igényt (bár ez minimális összeg a temetési költségekhez képest). A végén azt írja, ha az örökös elmulasztja a tárgyalást, azt a közjegyző úgy értelmezi, hogy hallgatólagosan lemondott a visszautasítás jogáról. Fellebbezni nem lehet.
2021. aug. 5. 12:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Az örökhagyó nagybácsi amúgy eladta a saját házát (mert ugye a testvérével és a feleségével élt egy háztartásban), és annak az árából vett lakást a testvéréék gyerekének. Nem tudom, ennek van-e valami jelentősége.
2021. aug. 5. 12:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek el a tárgyalásra és ha látszik, hogy az adósság magasabb, mint az örökség, akkor szépen ott lemondotok az örökségről. Akkor nem kell fizetnetek semmit sem.
2021. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni a targyalasra es ki kell jelentenetek hogy VISSZAUTASITJATOK az orokseget. Mert a temetest az orokosoknek kell fizetnie. Ha nem keri senki az orokseget akkor a magyar allam kapja meg es az allam fogja kifizetni a temetest. De ha nem mentek el a hagyatekira, akkor ahogy a levelben fogalmazott a jegyzo, ugy veszi hogy keritek az orokseget.
2021. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De amugy lehet az is eleg ha irtok egy papirt hogy visszautasitjatok az orokseget, felhivjatok telefonon a jegyzot es megkeerdezitek tole el fogadja e azt is.
2021. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként fél milla egy alap temetés… sírmegváltás, odaszállítás, búcsúbeszéd, koporsó, fejfa, meg maga a sírkő később.
2021. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!