Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg állampolgári kötelessé...

Tényleg állampolgári kötelességem megnézni a szomszédot éjnek éjjelén hogy él-e még?

Figyelt kérdés
Egy falu szélén lakok, már-már tanya. A szomszédom 85 éves és már senkilye sincs. Rengetegszer voltak öngyilkos gondolatai, rengetegszer volt pszihiátrián, minden mentális baja van. Egy ideje azt játsza hogy pár hetente felhívja az önkormányzati szociális gondozót vagy éppen a jegyzőt, attól függ ki veszi fel éjjel, és elbúcsúzik tőle. Ilyenkor ők meg engem riasztanak hogy megy ki a rendőrség, mentő de mivel legalább 15perc azonnal menjek oda hozzá. Már 4x előfordult, és elegem van. Legutóbb azt mondtam hogy én ugyan nem, de azt mondták hogy állampolgári kötelességem segítséget nyújtani, ha elmulasztom akkor engem is felelősségre vonnak ha megöli magát és mehetek börtönbe, 3 évre.
2021. aug. 8. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát egyáltalán nem irígyellek.
2021. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs ilyen kötelességed.
2021. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sincs ilyen.
2021. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azon súlykózott nekem a jegyző hogy büntetőtörvénykönyv segítségnyújtás elmulasztása. Sőt azt is mondta ha kikapcsolom a telefonom éjjelente (mert ezt mondtam neki ezentúl ez lesz) az nem felmentő ok és akkor is börtönbe fogok menni.
2021. aug. 8. 17:18
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Intézkedjen a polgármester vagy a jegyző, te nemvagy se rokona se az önkormányzat dolgozója. Mivan ha nemvagy otthon???
2021. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz elhinni, hogy a bíróság letöltendőre ítélne bárkit egy kikapcsolt mobiltelefon miatt.
2021. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs az a bíróság Magyarországon aki téged arra kötelezne hogy bekapcsolva tartsd a telefonod éjjel is.
2021. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Természetesen. Amennyiben elmulasztod lecsuknak.
2021. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség: 2 év.


(2) bűntett: 3 év: a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.


(3) bűntett: (1): 3 év, (2): 1-5 év: a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles.


(4) (3) utolsó fordulata nem alkalmazható azzal szemben, aki a közlekedési szabályok alapján köteles a segítségnyújtásra.

2021. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
1%
Eléggé sokat fogol csücsikézni tesóka. :)
2021. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!