Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkoholista szülő - megtagadha...

Alkoholista szülő - megtagadhatom az ápolását?

Figyelt kérdés

Apám évek óta alkoholista, sajnos semmi belátása nincs, és egyre rosszabb állapotban van. Önellátó, de az arca annyira fel van puffadva már és le van fogyva, de ennek ellenére sem akar terápiát. Sajnos elég sokat bántott is, kihasznált, átvert, így arra jutottam, hogy megszakítom vele a kapcsolatot magam és a gyermekeim érdekében.


Az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg kórházba kerül, és engem megkeresnek, visszautasíthatom az ápolását /ellátását? Már semmilyen szinten nem akarok vele foglalkozni, veszett fejsze nyele. Szülőtartásra kötelezhetnek? Vagy arra hogy bármiféle segítséget nyújtsak neki? Vagy jogomban áll visszautasítani? Ha én visszautasítom, akkor az állam/szociális szervezet megoldja az ő ellátását?


Anyámmal elváltak, egyedüli gyereke vagyok és nincs más élő rokona. Illetve egy testvére, de ő külföldön él.



2021. aug. 11. 16:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

De amikor te voltal lazas, meg kisbaba es befostal meg hanytal evekig, aztan tinedzser korodra egy kamasz idiota lettel, ezt mind neki el kellett viselnie szajhuzas nelkul.


De te, amikor szuksege van a segitsegre te mar rogton rinyalsz hogy na nekem ehhez nincs kedvem?


Ja.


Hogy de ez nem ugyanolyan.

2021. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
89%
Megszakíthatod. Nem kötelezhetnek ilyesmire, főleg hogy veszélyeztetheti a te és gyerekeid egészségét is.
2021. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
1: Ő sosem kérte a szüleitől, hogy megszülessen. Ha valaki gyereket vállal, kötelessége azt a gyereket tisztességesen szeretetben, normális környezetben felnevelni. Felnőni nem kiváltság, hanem mindennapos, egyértelmű dolog.
2021. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

1es Miből gondolod hogy gondoskodott róla?

Az én apám is alkoholista, gyerekkoromban elváltak a szüleim. Apám kéthetente vitt el egy napra, de azt a napot is a kocsmában töltötte, engem meg beadott nagymamámnak hogy vigyázzon rám. Tudod, vannak olyan apák akiknél az "apaság" kimerül abban a 3 percben amíg megcsinálják a gyereket, a többi már az anya dolga...ha egyszer a segítségemre fog szorulni, én is pont annyira fogom segíteni mint anno ő engem (semennyire).

2021. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Amikor gyerek voltál, gondoskodott rólad? Ez kulcskérdés. Nyilván tehet arról, hogy alkoholista, de vajon ő hogy bánt veled amikor te szorultál "ápolásra" (felnevelésre)?
2021. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

#5 jól írja, ha ebből per lesz, ezt fogja kérdezni a bíró is. És ennek függvényében ítél.

De ha vannak gyermekeid, az ő ellátásuk elsőbbséget fog élvezni apáddal szemben.

2021. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Azt hiszem, már kérdeztél hasonlót.

Ha nem te voltál, akkor itt van valami a szülőtartásról

[link]


"A törvény kiemeli ugyanakkor, hogy amennyiben a szülő a gyermekével szemben súlyosan felróható magatartást tanúsított, úgy tartásra méltatlansága okán nem tarthat igényt. A jogszabály csak a kifejezetten súlyos eseteket sorolja ide, például a gyermekek bántalmazását – az “egyszerűbb” rossz viszonyt, kapcsolat megszakadását nem. Általánosságban mondja ki a törvény, hogy amennyiben a szülő a gyermekével szembeni tartási és gondozási kötelezettségének eleget tett, nem tekinthető méltatlannak a tartásdíjra."

[link]

2021. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Kedves 1es! Kívánom neked hogy soha ne kelljen megtapasztalnod azt, hogy milyen károkat tud okozni egy család életében efy szenvedélybeteg, aki nem akar meggyógyulni! Valóban felnevelt, viszont az elmúlt évek arról szóltak, hogy segítsem őt a gyógyulásában, ennek ellenére csak átverést és bántást kaptam tőle!
2021. aug. 11. 16:44
 9/24 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, azt hiszem, ezt már most le kell rendezned polgári peres eljárásban talán. Büntető, stb.-ben nem tudod, az nyilván már elévült, de polgári perben még léphetsz, ha vannak tanúk.

Ebben az esetben viszont az örökségből is kizárod magad.

2021. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz esetleg tenni - bár ennek kétes a kimenetele -, hogy jelzed a gyámhivatalnak a problémát és megpróbálod gondokság alá vetetni. Ha a bíró is rábólint erre, kineveznek mellé egy hivatásos gondnokot, és ő keres egy intézetet neki, ha már végképp leesett a lábáról.
2021. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!