Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hotel foglaláshoz szülői...

Hotel foglaláshoz szülői hozzájáruló nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Szegedre mennék nemsokára, viszont hotelfüggő, hogy megengednék-e a korom ellenére. 16 már elmúltam. Sajnos az interneten nem találtam ehhez mintát, valaki tudja merre kéne keressem?


Nem alternatív megoldásokat kérnék (Aludj valakinél, foglalja le más neked), hanem a nyilatkozat mintáját, köszönöm :) Vagy ha az egyik szülőm ezt leírja egy sima papírra és mindketten aláírjuk az megfelel? Esetleg ha mi írjuk meg majd kinyomtatjuk?



#hotel #szülői engedély #szülöi hozzájárulás
2021. aug. 23. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
18 éves kor alatt nem vehetsz ki szobát, csak a szülö vehet ki számodra.
2021. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
És kinek a felügyeletére lennél bízva?Baj esetén az az első dolga a rendőröknek hogy utánanéznek hogy kinek kellett volna vigyáznia rád.ha nincs senki akkor előveszik apádat anyádat.
2021. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Igen, ezért lenne a hozzájáruló nyilatkozat, hogy ők adtak rá engedélyt. Mégis milyen baj lenne, pont oda törnek be és pont nekem vágják el a torkom? Vicc...
2021. aug. 23. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3) pl mész az utcán és elüt egy autó.Ez ellen a nyilatkozat nem véd meg.
2021. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#4 Akkor ennyi erővel zárkózzon be a 4 fal közé 18 éves koráig, és iskolába is naponta kísérje a szülő, meg hozza gimis korában is, persze. Mintha a lakóhelyén nem üthetné el ugyanúgy az autó, csak üdülés alatt...


Kérdező, először járj utána a kívánt szállodánál, hogy hogyan lehetne megoldani, esetleg nézz meg több szállodát is. Szoktak itt írni ilyen dumákat, hogy "18 év alatt nem köthetsz szerződést, nem írhatsz alá semmit", ami hülyeség, hiszen 16 éves kortól diákmunkát is vállalhat az ember, ahol ugyanúgy szerződést kötnek vele. Ez inkább egy régi, megmaradt hagyomány a hoteleknél, meg így védik magukat az ilyen 15-16 éves, részegen dorbézoló, berendezéseket tönkretevő tinibandáktól. Tehát a lényeg, hogy előfordulhat, hogy találsz kivételt, ahol nem foglalkoznak ilyenekkel, és 16 a korhatár.

Gondolom anyu, apu elenged, mert a nyilatkozatról szól a kérdés. Ezért kéne a hotelt felhívni. Szerintem a hotelnek az a lényeg, hogy tudjanak róla, hogy a 16 éves tinigyerek nem menekül otthonról, hanem el van engedve. Nem hiszem, hogy vacakolnának rajta, pláne most, hogy minden vendég fontos.


Egyébként az miért fontos, hogy papírt viszel, vagy csak simán a szüleid foglalják neked? Gondolom az a lényeg, hogy meg tudd oldani.

2021. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Még egy gondolat: ezzel a "hozzájáruló nyilatkozattal" az a gond, hogy ha lenne, akkor könnyen lehetne hamisítani. A gyerek kinyomtatná magának, kitöltené, mellé hamisítaná saját kezével a szülő aláírását is, és ha pénze is van, simán lelépne otthonról. Anyuka meg menne a rendőrségre bejelenteni, hogy eltűnt a gyerek már X órája nem jött haza az iskolából, úristen eltűnt...

Tehát logikusan csak olyan megoldások jöhetnek szóba, ahol a szállodának - ha ragaszkodnak a 18-as korhatárhoz - legyen valamiféle kontaktja a szülővel. Ezt pedig csak is telefonon, vagy e-mailen keresztül lehet intézni. De ha a szüleid elengednek, és megoldják, akkor nem kéne, hogy baj legyen, mint írtam.

2021. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező

A legegyszerűbb ha keresel magadnak egy hotelt ahol lakni akarsz majd megkérdezed tőlük konkrétan, hogy ők mit fogadnak el vagy mit kérnek ahhoz, hogy te ott lakhass. Ha nekik elég ha a szülő telefonál, lefoglalja a neten keresztül és átutalással kifizeti a pénzt, akkor ezt kell tenned, ha meg azt mondja a hotel hogy csakis akkor fogadhatnak ha van egy felnőtt is a kíséretedben akkor ezt kell elfogadnod.

Hiába adna most neked itt bárki ilyen nyilatkozatot - ami szerintem hivatalosan nem is létezhet - azt még nem kell a hotelnek elfogadnia.

Egy korábbi kérdésnél ezt írta egy válaszoló a kérdésre, hogy 18 év alatt lehet szobát foglalni szállodákban:

"Igen lehet. Vendéglátással foglalkozom. Szülői engedély nem árt(de nem kötelező). De lehet 16év fölött már bármikor (magyarországon belül)"

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__szallasok__8943554-18..

2021. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!