Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van felvételem arról, hogy...

Ha van felvételem arról, hogy egy ember jogosítvány nélkül vezet egy jarművet, azzal tud mit kezdeni a rendőrség?

Figyelt kérdés
A felvételt még ő küldte nekem, nem raktam ki sehova. Tudom az ember nevét, telefonszámát, várost ahol lakik. Esetleg milyen büntetésre számíthat?

2021. aug. 23. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Megbüntethetik
Nem foglalkoznak vele
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen beazonosítható belőle a személy, a felvétel dátuma, és hogy nem forgalom elől elzárt magánterületen vagy rutinpályán vezet, a büntethetőség elévülési idején belül? Mindnek teljesülnie kell.
2021. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
közterületen, vagy magánterületen vezetett?
2021. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak is beazonosíthatónak kell lenni, hogy Magyarországon történt az eset, mert a magyar rendőrségnek csak itt van illetékessége.
2021. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
18%
Elküldte neked? Ja persze hát hogyne.
2021. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan a felvételen látható esettel nem fognak tudni semmit kezdeni, amiatt amiket előttem már mondtak a többiek.

De jelezhetnéd a rendőrség felé, hogy az illető jogosítvány nélkül szokott vezetni, erről neked van is egy felvételed, figyeljenek rá! Akkor esetleg utána nézhetnek és elkaphatják éppen vezetés közben. Akkor fognak tudni tenni vele valamit.

Ha küldenék neked egy képet amin egyértelmű hogy épp a piroson hajtok át, akkor sem tudnának velem semmit kezdeni, mert lehet hogy nagyon régen történt, lehet hogy nem ebben az országban stb.

2021. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet bizonyítani, hogy Magyarországon van, hiszen egy Volánbuszos Mercedes conectot vezet(igaz ezt nem írtam) Rendszámot is tudok. Valamint a környék is felismerhető.
2021. aug. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!