Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kereskedésben vett autó...

Kereskedésben vett autó átírás ügyintézés elmaradása esetén mit tudok tenni? (Lent kifejtve)

Figyelt kérdés

2021.07.13-án vettem egy használt autót egy kereskedésben.

Akkor el is hozhattam. A kereskedés vállalta az átírási folyamatot is, hogy ne kelljen nekem rohangálni. Én ki is fizettem ezt előre nekik.


Kaptam egy papírt amin fénymásolva van az előző tulaj forgalmi engedélye és egy szöveg, hogy az átírás ügyintézés alatt és pecsét, aláírás.


Összeg stb nincs ráírva a papírra.


Viszont mint kiderült az autó "Hivatalból ideiglenesen kivonva". Szóval nem is közlekedhetnék vele, de nekem az eladó azt mondta, hogy nyugodtan menjek vele, forgalomban van azzal hogy megvettem. Biztosítást kötöttem rá, de ideiglenesen törölték is, mert nincs forgalomban.


Telefonon sosem hív, pedig tudja a számom. Mindig én hívom és mindig jön valami kifogás.


Pl.:

Ügyintéző nem hozta be a kész papírokat

Az előző tulajnak bírsága van az autón, kifizetik és átírják

Épp nyaralok


Ilyen esetben kihez fordulhatok? (Igen, még ma 2021.08.25-én sincs átírva.)


2021. aug. 25. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Én a helyedben nekiállnék magam intézni. Végső soron a te kötelességed, és rajtad verik el, ha nincs átírva. Ja, és te nem tudod használni, ha kivonják a forgalomból.

Azzal egyetértek, hogy nagyon inkorrekt ez az autókereskedő, szóval biztos terjeszteném, hogy minél többen tudjanak erről.

2021. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki fizeti ki az előző tulaj bírságát?
2021. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2: A kereskedés. Nekem csak mondták, hogy tartozás van a kocsin, azért nem írják át.
2021. aug. 25. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
De hogy adhatta el?
2021. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bírsággal szerintem nem kell foglalkozni. Az esemény idején, ami miatt a bírságot kiszabták, nyilván az eladó tulajdonában volt az autó. Innentől tökmindegy, az az ügy meddig húzódik, és az eladó mit csinál vele és mit nem. Ha átírják az autót a nevedre, attól még rajta fogják végrehajtani a bírságot akár évek múlva is.
2021. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen tartozásról van szó? Hitelre vette az autót az előző tulaj, abból van még hátra részlet? Egyáltalán akkor eladhatta így jogszerűen az autót?


Kezd tekervényessé válni az ügy. Lehet, hogy ügyvédhez kéne fordulnod.

2021. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vidd vissza gyorsan!
2021. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Állítólag parkolási bírság. 10 ezer forint körüli összeg.


Szóval amim van, az egy fénymásolt forgalmi az előző tulajtól. Ugyanezen a lapon van ez a szöveg, hogy ügyintézés alatt, a kereskedés bélyegzője és aláírás. Eredetvizsga fénymásolata is megvan.

Ezzel én át tudom íratni? Természetesen van adás-vételim is.


Illetve az átírás összegét a kereskedéstől jogilag hogy tudom visszakapni? Közjegyző fizetési meghagyás? Konkrétan nincs leírva, hogy mennyit adtam az átírásra...

2021. aug. 25. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért nem adja visza az átirási díjat?
2021. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hm.. Varázsalat. Átírták. Bár direkt nem írtam konkrét kereskedést.

Eddig nem láttam ügyfélkapun keresztül, hogy írtak volna ki büntetést az átírás elmulasztása miatt.

2021. aug. 25. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!