Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek valakit azért,...

Feljelenthetek valakit azért, mert nem küldik a cuccaimat haza?

Figyelt kérdés

Nem tudtam más kategóriát választani, sziasztok:)

A volt párommal elmaradtunk, s fent maradt nagyon sok cuccom. Szinte felértélkelhetetlen, megfizethetetlen cuccok.

15-20 ezer forintos cuccaim voltak fent, és csak egy ruháról beszélünk most, a többi is ilyen árba van, vagy kicsit kevesebb. A könyveim is oda vannak, amiket nem kevés pénzért vettem, s nem hajlandóak haza küldeni.

Elvileg elégették őket, ahelyett, hogy elküldték volna egy nagy dobozba nekem:) vagy esetleg 2-3 dobozba. S hogy honnan tudom? Tegnap írták, mikor követeltem.🙂

Szóval feltudom őket jelenteni, és ha igen, tudnak ezellen csinálni valamit, vagy hogy ha nem is kapom vissza a cuccokat, megfizetik? Kötelezhetik erre őket?

Valaki, aki járt már ilyen cipőbe, vagy volt valami hasonló ismerőse, családtagja, nagyon megkérlek szépen titeket, hogy adjatok tanácsot, mert nagyon sok értékes cuccom ott maradt, nem szeretném hogyha elvesznének, ha nem igaz, hogy elégették:(

Mellesleg elhiszem azt, hogy valamelyiket elégették, a rózsaszín kiskönyvemmel is ezt történt, minden munkavégzésem benne volt, s ma a gyár, ahol dolgoztam küldte ki, s oda ment arra a címre, ahol ők laknak s új kiskönyvet küldtek, az az egy vállalat van benne..

Légyszíves, segítsetek nekem, a tanácsotokkal, tapasztalaitokkal is tudtok segíteni nagyon sokat, mert teljesen tanácstalan vagyok:((



2021. aug. 25. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mennyit fizettél a raktározásért? Miért nem hoztad el?
2021. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ööö, mert nem tudtam? Mivel 600km-t kellett utazzak?😅 nem tudtam minden cuccomat elhozni, kb 10-15 darab van itthon, a fontosabbakat hoztam el, vonat, telekocsival.
2021. aug. 25. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És miért kellett volna őriznie a cuccaidat? És meddig?
2021. aug. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy a pároddal elmaradtatok? Ez milyen nyelven íródott?


"Fent maradt nagyon sok cuccom" Hol???


"Nem hajlandóak hazaküldeni"


KIK? Honnan? Hova?


MI EZ A KÉRDÉS ?!

2021. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor megfogalmazom másként.

Szakítottunk a párommal, kb 1-2 hónapig éltünk együtt, én Szabolcsba lakok, csak felmentem vele Győr-Moson-Sopron megyébe, az ország másik végére.

Nem tudok feljutni oda, ha tudnék se lenne ok már menni, babát várok, védőnő nem engedne fel oda vissza, s egymagam nem igazán tudok haza hozni cuccokat, könyvek, minden ott maradtak.

Mondtam, hogy postázzák haza, a súlyadót se kell fizetniük, terheljék ránk, de nem, inkább elégették a ruhákat, könyveket, amik között voltak könyvtári könyvek is.

Tudok tenni valamit, vagy nem?

Oda maradtak a cuccaim, vagy esetleg lehet tenni valamit, hogy legalább a fele pénzt kapjam vissza értük, amit ráköltöttem?

2021. szept. 6. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Na így már értelmezhető.


A válasz pedig.... vagy megegyezel vele vagy így jártál. Jogi úton nem tudsz bizonyítani semmit úgyhogy azzal nem jutsz előre.

2021. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt bizony cseszhetem, mert beszélni vele nem lehet, szóval odaveszett minden.😕
2021. szept. 6. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!