Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi kell ahhoz, hogy megszerezh...

Mi kell ahhoz, hogy megszerezhessem a fegyvertartási engedelyemet?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy Mo-n megszerezhessem a fegyvertartási / viselési engedelyemet?


Önvédelmi célra, és NEM sport / vadászati célra!


Ebben szeretnék kérni egy kis segítséget, mert azt mondták a rendőrségnél, hogy csak nagyon indokolt helyzetben adják meg.


Mivel indokoljam meg, h megadják? Miért ne adnák meg? Csak van valami ....


Amit még érdemes tudni, hogy a Honvédségnél katonai szolgalatot teljesitek, tehát lőttem már, és elég sok mindent csinálok, egyébként pedig 21/f vagyok.

És maroklofegyverre (pisztolyra) szeretném megszerezni.


Igazából csak, hogy picikék lelkizzek is, büszkeségből is szeretném megcsinálni, meg mert külterületen lakom és talán kicsit "paranoiás" vagyok. De persze viccet félretéve, természetesen tudom, hogy ez komoly dolog, nem is szeretnék ezzel visszaélni. De ha bármi van, a szeretteimmel, vagy azokkal akik fontosak számomra szeretném őket megvédeni.


Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm! (Jöhet privatban is)



2021. aug. 26. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Vegezz el egy fegyveres biztonsagi or sulit es lesz engedelyed marok lo fegyverre.
2021. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
file:///C:/Users/WEBMES~1/AppData/Local/Temp/t%C3%A1j%C3%A9k_RI-0606_v1.0_2018_01_01.pdf
2021. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
2021. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem Magyarországon nincs lehetőség éles fegyvert használni önvédelemre.

Még a hivatásosoknak is igen korlátozott a fegyver használata.

2021. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Gyakorlatilag csak úgy ha bizonyítani tudod hogy az életed fokozott veszélyben van a munkád vagy a hivatásod miatt.
2021. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Igen, erősen alá kell támasztani az okát.

A linkelt oldalról idézek:


Veszélyeztetettségének részletes indokolása (tanúk megnevezése, egyéb

veszélyeztetettséget igazoló iratok, nyilatkozat, jegyzőkönyv, hatósági igazolás,

tanúvallomás), mivel a kormányrendelet 25.§ (1) bekezdés alapján önvédelmi célra

rövid lőfegyver és lőszer megszerzése és tartása annak engedélyezhető, aki

bizonyítja, hogy élete, testi épsége – tűzfegyverrel elhárítható veszélyhelyzet

fennállása miatt – fokozott védelmet igényel.

2021. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Nyiss egy fegyverboltot, (de még ez se garancia), vagy legyél tagja a legfelsőbb bíróságnak, illetve elvtársaknak, és a milliárdos barátaiknak is kiadják.
2021. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hm, az utolsó válasza tetszik. Van benne valami. Bár bíró nem szeretnék lenni, de azért tényleg érdemes lehet joban lenni pár befolyásos emberrel... Pl.: Benkő Tiborral, vagy Németh Szilarddal. Vagy nem tudom, hogy kivel, mivel, mert én ehhez nem értek.


De ha esetleg a házunkban megtámadnak, akkor nem védhetem meg magam?


Biztos olyanok is kaptak ilyen engedélyt akik nem érdemlik meg.


Most tényleg nem szeretném itt terelni a témát, meg ki színezni a dolgokat.


De mivel tudnám megindokolni? Vagy ez egyáltalán miért kell, nem teljesen értem.

2021. aug. 26. 13:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Vedd fel a Sintér Sándor nevet és legyél olajmaffiózó.
2021. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Most egyébként tényleg lehetne itt hülyéskedni. Meg le lehet hurrogni. De én az értelmetlen dolgokat nem szeretem. Lehet túl makacs vagyok, büszke, és kitartó. De minek hagyjam annyiban, amikor igazam van.


Most nyilván ez sem fekete-feher, de akkor sem értem.

2021. aug. 26. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!