Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjasok miért utazhatnak...

A nyugdíjasok miért utazhatnak ingyen?

Figyelt kérdés
A nyugdíjprémium fogalmát pedig már nem is értem. Kiemelkedően jó nyugdíjasok voltak, amiért prémium jár? Egy nyugdíjas, egy megtört öreg ember pedig ne utazgasson ide-oda. Ha pedig még életerős, akkor miért nem a munkahelyre megy a piac helyett? Az immunrendszerük gyenge, a létező összes vírust összeszedik a tömegközlekedésen, ami után futnak az orvoshoz, hogy aztán ott is hónapokig kelljen várni egy időpontra.
2021. szept. 2. 11:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, ők az a nemzedék, akikről a bőrüket is garantáltan lehúzták (nem volt maszek adósumákolás), és alig láttak a munkájukból vissza valamit, az ötödét se: Közvagyon lett belőle, az amiben ma ti éltek, feléltek, és ami hozza nektek a hasznot. Ők az a nemzedék, akik felépítették a háború után a lerombolt országot, ők az a nemzedék, akik felépítették az ország lakás, gyár, középület, közmű, közút állományát - az elmúlt 30 év semmit se csinált, csak lopott, és tönkretett. Ők az a nemzedék, akik felépítették azt a lakást is, amiből ma valaki lakáskiadó tulaj rohadt jól megél, felépítették azt a boltot, amiben ma valami maszek rohadt jól megél, felépítették a villanyvezetéket és vízvezetéket, amin neked folyik az áram és a víz, megcsinálták, hogy ne a gang végére kelljen kijárnod szarni, felépítették azt a gyárat, aminek az eladásából és tönkretételéből százezrek felköltöztek a Svábhegyre, stb...


És mi vagyunk az a nemzedék, akik ennek a hasznában élünk, a fűtött kényelembe, és a tizedét se adjuk vissza annak, ami visszajár.


Miközben falvakban és tanyákon nyugdíjasok hűlnek ki és fagynak halálra a saját szobájukban, és azt eszik, amit '70-ben eltettek lekvárnak, mert olyan rohadt jól vissza lett nekik fizetve, amit elvettek tőlük. És most másoknak kamatozik, másoknak hozza a hasznot, mások élnek meg belőle: a rendszerváltó tetvek. Bocsánat, "ügyeseknek" szokták mondani. Nem mellesleg az a villamos, amiben foglalják előled a helyet, az is még az ő két kezük munkája, meg a lefektetett sín alatta, nem úgy mint ez a szarházi-tolvaj-söpredék mai nemzedék, ami már egy magyar villamost se tudna összerakni Magyarországnak.


Kívánom neked az érzést, hogy majd megkérdőjelezze valaki takonypóc, aki ötven év múlva fog megszületni, hogy te milyen alapon foglalod a helyet abban a villamosban, amit te hegesztettél össze. Eszméletlen!


Igen, az esztéká épületét is ők húzták fel brigádmunkában szombatonként! Majd belerokkant az egészségük...


Nem mellesleg ők tehetnek róla, hogy a világon vagy, és úgyis te öröklöd majd, ami utánuk marad - hogy mondjak még valamit. És megnyugodhatsz, nem fogják eltapsolni a lakás meg a Kanizsa-bútor árát valami szigeteken, ők még nem tanultak meg barom módjára élni.


Nem tudnának annyit utazgatni, hogy visszajöjjön az, amivel az állam tartozik nekik. Nincs még egy ilyen nemzedék az elmúlt ezer évben, amit ennyire kizsigereltek, minden munkájukat közvagyonná tették, aztán ennyire megloptak.

2021. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Elolvastam a kérdést is, meg a kérdező megnyilatkozásait, és annyi esett csak le, hogy:


Kib*as.zott nagy hulladék s*eg.gfej lehet.


Ezenkívül kiváncsi lennék hogyan vélekedne erről, amikor majd ő lesz nyugdíjas, bár remélem agyonveri pár drogos... :-)

2021. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek 22-es :)
2021. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
64%
És még privátban nekem esett, mert le mertem írni a véleményemet.
2021. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
48%

Azt írod, hogy egy nyugdíjas kevesebbet költ.

Egy: kevesebb pénzből kevesebbet lehet költeni.

Kettő: szerintem a villany, gáz, víz, meg mondjuk akinek van nete, az ugyanúgy kifizeti ezeket, mint te, vagy esetleg a szüleid.

Az élelmiszer üzletekben sem adják olcsóbban a dolgokat, pusztán azért, mert felvillantja a nyugdíjas igazolványát. A tisztálkodó és tisztítószerekkel ugyanez a helyzet.

Kérdezz meg egy átlagnyugdíjast, hogy mennyi és milyen gyümölcsöket, zöldségeket eszik.

Aztán amit te az olcsóbb gyógyszerekről hiszel...Hallottad már azt a mondást, hogy olcsó húsnak híg a leve?

Ha valami olcsóbb, akkor az nem ugyanolyan jó, mint a drágább. Most itt nem vitaminokról vagy a sima fejfájás elleni tablettákról beszélek, mert azok közt válogathatsz, mint a tyúk a kendermagban.

A szív-és érrendszeri gyógyszerek között pl. nem nagyon érdemes vagy lehet válogatni.

Egy cukorbetegnek az sem mindegy, hogy mit, mikor, és hányszor eszik. Más kérdés, hogy futja-e rá.

Meg kevesebb ruha kell...Azért egy télikabátot vehet egy nyugdíjas? Vagy meleg takarót, pulóvert, meg legyen már váltóruhája is, meg olyan is, amiben elmegy mondjuk az orvoshoz. És nem a Karl Lagerfeldnél vagy a Chanelnél vásárolnak, azt elhiheted.


Igaz is, nem vagyok nyugdíjas, hanem le vagyok százalékolva. De legyél nyugodt, nekem pl. nem jár az ingyenes közlekedés, ahol vírusokat lehet összeszedni, hogy aztán az orvosnál elvegyem tőled az időpontot. Mert dacára annak, hogy minden bizonnyal több a munkaviszonyom, mint ahány éves vagy, valahogy nem kaptam meg azt a kategóriát. De ha meg is kaptam volna, akkor sem venném igénybe, mert hat éve nem tudok kimenni a lakásból, mivel szklerózissal százalékoltak le.

Kicsit gondolkozzál el azon, amit írtál.

Meg olvasgasd, amit a 21-es hozzászóló leírt, hátha fény gyúl az agyadban és talán rájössz, hogy a másik oldalnak is van másik oldala.

2021. okt. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%
Miért kell általánosítani a nyugdíjasokat? Már a nyugdíjas nem egyenlő azzal, mint régen ment a kendős mama meg a sapkás papa a földekre kapálni. A mai nyugdíjasok között is vannak már igényes, jól karbantartott emberek. Az én anyukám is nyugdíjas és tisztességesen ledolgozta a 40 évet, jó egészségnek örvend. Fiatalos, festi a haját, sminkel, fiatalos ruhákat hord, társaságba jár, utazgat. Igen, tudna dolgozni, de pont ez a lényeg, h nyugdíjas és végre azt csinálhat amit akar. Lelkileg talán már belefáradt a munkába és örül, hogy nem kell dolgozni. Mindennek meg van az ideje. Miért vagy kérdező ilyen irigy és lekezelő?
2021. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
48%
De ott van pl barátnőm édesanyja, 70 éves elmúlt, és bulizni jár, imád táncolni.
2021. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Kicsit zavarosak ezek a hozzászólások. Egyesek nagy empátiáról beszélnek, a másik arról, hogy kitől mit vettek el. Emberek, ami nem tetszik, azt meg kell mondani. Ki kell merni mondani. Nem tehetek róla, hogy egyesek félnek, hogy nem lesznek népszerűek a véleményükkel. Miért az én hibám, hogy nem mert korábban senki sem ellent mondani?

A kommentek másik része arról szól, hogy ki kit verne agyon. Emberek, törvények vannak, meg empátia! Leírta már egyszer az első része az embereknek!

Na most ez a két dolog hogyan fér össze? Empátiából vernek agyon valakit?

2021. okt. 3. 14:49
 29/30 A kérdező kommentje:
#26 : Irigy szerintem nem vagyok. Lekezelő lehet, de az csupán egy jellemvonás, empátiával kell felém fordulni emiatt.
2021. okt. 3. 14:50
 30/30 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ha te jellemvonásnak nevezed a lekezelő stílusod, ami szerintem inkább jellemhiba -de ezt most lépjük is át-, miért várod, hogy bárki is empátiával forduljon feléd?

Egyetlen dologban van igazad. A nyugdíjprémium valóban kicsit szerencsétlen elnevezés.

De mindent egybevetve, ha te nem fordulsz empátiával a nyugdíjasok felé, akkor miért várod el, hogy akik itt hozzászóltak, veled empatikusak legyenek.

2021. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!