Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megengedi a jog, hogy egy...

Megengedi a jog, hogy egy rendbontó felhasználót végleg bannoljanak egy csevegő oldalról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 19:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy bizonyos chat-ről van szó melyre évek óta jár egy adott felhasználó, aki mások fotóval visszaél és trágár szövegeket írkál. Kérdésem nem a technikai részére vonatkozik, hisz mindannyian tudjuk mennyire nehéz egy felhasználót neten egyértelműen azonosítani. Hanem arról van a szó, hogy az oldal üzemeltetője arra hivatkozik (mivel több felhasználó már kérte ezt), hogy nem tilthatja őt végleg, mert akkor az illető beperelheti a honlap üzemeltetőjét.
2010. aug. 30. 19:30
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyet nem hallottam még, hogy ne lehetne kipenderíteni egy ilyen trollkodót.

Hiszen, ha megsérti az "ÁSZF"-ben foglaltakat, akkor weblap üzemeltetője kitilthatja.

Technikailag gondolom kijátszható, mivel az IP cím, felhasználónév alapján tudják kizárni. Cookie-kat meg ugyebár nem nagy kunszt kitörölni.

2010. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez szerintem is így van, de hiába erősködtem, hogy a honlap és a szerzői jog miatt minden jog megilleti ehhez, ők márpedig állítják hogy nem így van. Szerintem ha van egy honlapom az az enyén azzal osztom meg akivel akarom, sőt bármikor törölhetem is és akkor senki sem tudja használni. És ezért senki sem vonhat semminemű felelősségre. Jogászok, tévedek?
2010. aug. 30. 19:38
 4/15 A kérdező kommentje:
enyén = enyém
2010. aug. 30. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:

Természetesen ki lehet tiltani valakit végleg!

Sőt ha HOST-ban-t kap, akkor sehogy sem tud visszajönni.

Vagyis csak olyan nehezen, hogy nem éri meg neki vacakolni vele.

2010. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó, de ebben egészen biztosak vagytok? Mert mondom nekem márt többször elmondta ennek a bizonyos csetnek az üzemeltetője ennek az ellenkezőjét, sőt azt állítják 3éve volt már egy ilyen esetük és akkor az illető beperelte őket és meg is nyerte. Ezt pedig én akkora kamu dumának tartom, hisz Magyarországon még úgyis nehéz ilyen tyúkpert nyerni ha igazad van, ez nem az usa ahol divat mindenért perelni.
2010. aug. 30. 19:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Saját oldaladról azt tiltasz ki, akit akarsz. Akár ok nélkül is.
2010. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézz körül különböző fórumokon, főleg az animéseken(:P) ott tucatszám tiltják ki az embereket és semmi bajuk.
2010. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja az oldal üzemeltetője kitiltani, hát nem tiltja ki. Neki pont annyira joga van bennhagyni, mint kitiltani.

Azonban ha a felhasználó jogszabályt sért, akkor a felhasználóval szemben te is megindíthatod az eljárást (itt nem a kizárásra gondolok), és ekkor az oldal üzemeltetőjének a felelősségét is vizsgálni fogják, hogy mennyire volt "jóhiszemű", mert akár társtettes vagy bűnsegéd is lehet.

2010. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem le is írtatok mindent ami érdekelt. :)
2010. aug. 30. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!