Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan egyetem amely amerikai mintára olyan szerződést irat hogy minden az egyetemi évek alatt alkotott szellemi (vagy akár fizikai) alkotás az egyetem tulajdona?

Figyelt kérdés
Tehát minden, az egyetemen kívüli is. Pl egy festmény, egy számítógépes játék, egy dalszöveg stb.
2021. szept. 4. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Remélhetőleg nincs, ez abszurd lenne. Mi köze egy egyetemnek ahhoz, hogy én otthon dalszöveget írok vagy festek?
2021. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen van. Minden magyar állami egyetem és főiskola ilyen.
2021. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 pont emiatt kérdeztem mert én is hallottam erről. Leírnád hogy ez hol van meghatározva? gondolom valami törvény...
2021. szept. 4. 09:20
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Föltételezem, hogy ez csak egyetemi oktatással összefüggő alkotásra vonatkozik. Egyébként egyetértek #1-sel.
2021. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Velem annak idején nem írattak alá ilyet, igaz, a 70-es években.
2021. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen itt is van ilyen, de alapesetben persze csak a tanulmányokkal kapcsolatos alkotásokra vonatkozik. Az egyetemek szabályzata vonatkozik erre, itt egy példa:


"8.§ Amennyiben az Egyetem hallgatója a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségének teljesítésével

összefüggésben szellemi alkotást hoz létre, és az elkészítéséhez szükséges anyagi és egyéb

feltételeket az Egyetem biztosította a szellemi alkotásnak az Egyetem részére történő átadásra a

szolgálati szellemi alkotásokra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

9.§ Amennyiben az Egyetem a hallgató által létrehozott egyéb szellemi alkotás hasznosításának jogát

kívánja megszerezni, a hallgatóval arról külön szerződést kell kötnie. "

2021. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
6: azért ez nagyon más, mint a kérdés.
2021. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 #7 igen, nem erre gondoltam. Erről tudtam és ez kb a világon mindenhol így van.
2021. szept. 4. 09:36
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
#7 Nem más, csak a kérdező nem érti hogy ez az egyetemi tanulmányok és munka alatt természetes dolog.
2021. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
#8 Akkor mi másra gondoltál?
2021. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!