Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Írásbeli figyelmeztetést adni...

Írásbeli figyelmeztetést adni valakinek úgy hogy a főnök egész nap ott van és egy árva szót nem szól a dolgozójához, aztán meg postán a levél, mennyire gerinctelen dolog?

Figyelt kérdés

Egy alkalmazott egy adott napon reggel olyan „elképesztő“ vétket követett el hogy írásbeli figyelmeztetőt kapott. Nulla előzménnyel.


Ami érdekes: a főnök aznap, aznap is, ahogy minden nap elejétől a végéig benn volt. És látta a dolgozó egész napi munkatevékenységét. De egy árva szót, de tényleg egy szót sem mondott a beosztottnak semmire. Hozzá se szólt.

Aztán másnap a főnöktől jött egy postai levél, benne írásbeli figyelmeztető.

A főnök képes volt 1 oldalban leírni a „szörnyű“ vétket és idővel és pénzzel nem foglalkozva feladni a postán tértivevényes levélként.

Miközben az ominózus napon 8 órát együtt volt a beosztottal de egy árva szót, egy nyikkanást se hallatott irányába.


Azért nem érdekes, hogy ez a hatalmas vétek amit a dolgozó (állítólagosan) elkövetett megért egy postai levelet is, de annyit nem hogy a főnök a 8 órás nap folyamán 1 szót is vesztegessen rá?


Ez milyen magatartás? vagy arról szól az egész hogy ez a figyelmeztetés csak egy megalapozás egy későbbi kirúgáshoz? nem történt itt semmi vétek, csak kell a papír hiyg legyen alapja egy későbbi kirúgásnak?


2021. szept. 10. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Azt nem írtad le hogy mi állt a levélben.

Hétfőn bemész,szó nélkül rátámadsz és kivésed mindkét szemét a hüvejkujjaddal majd feladsz a cégnek egy levelet amelyben annyi áll hogy panasszal kívánsz élni az írásbeli figyelmeztetéssel kapcsolatosan.

2021. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg pont azért ült ott 8 órán át, hogy figyelje. Utána meghányta-vetette magában, majd megírta a levelét.

Azzal egyetértek, hogy egy normális főnök akkor és ott szóban elmondta volna, mi a baja a dolgozóval.


Multiknál szokás ez. Ott még olyat is hallottam, hogy egy dolgozó leült olyan helyen, ahol nem volt szabad. Arra ment egy másik főnök, suttyomban lefényképezte, és elküldte a dolgozó főnökének. Néha elgondolkodom, hogy ilyen rosszindulatú ember gondolkodását én el se tudom képzelni. Egy másik részleg ismeretlen dolgozójának csak úgy ártani akar. És persze a főnöknek is orra alá akarta dörgölni, hogy "ilyenek a te beosztottaid".

Undorító lehet egy ilyen munkahely.

2021. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen elfogadott az alapítványi iskolában.
2021. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg pont azért ült ott 8 órán át, hogy figyelje."


S akkor nem tudja 10 percre elhívni és szóban elmondani, mi a baja? Ez gusztustalanul undorító dolog, aztán másnap megint úgy néznek egymás szemébe, mintha semmi nem történt volna?...

2021. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, undorító, ezzel egyetértek.
2021. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedofilok mellé az ilyen embereket is lehetne listázni.
2021. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg pont azért ült ott 8 órán át, hogy figyelje. Utána meghányta-vetette magában, majd megírta a levelét."


Hát épp ez az hogy nem, nem így volt.

A figyelmeztetés alapját adó állítólagos dolgozói cselekedet reggel, a munkaidő kezdete után fél órán történt (állítólag...)


Valaki magyarázza meg nekem hogy van az hogy én a 8 órámat ledolgozom, az első fél órában csinálok valamit és a főnök semmit se szól érte, de még 1 árva szót se, majd eltelik a maradék 7,5 óra és akkor a főnök kiküldi a postai levelet...

Miközben volt rá 7,5 órája hogy jelezze ha valami nem oké. de ő nem szól semmit, de egy szót sem.

A "hatalmas vétek" egy írásos levelet megért, de annyit nem hogy élőszóban 8 óra alatt 1 mondatot is mondjon.

Hát ha ezt valaki nekem elmagyarázná!!!

2021. szept. 11. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi volt a vétek?
2021. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!