Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oltási igazolvány és pcr...

Oltási igazolvány és pcr teszt milyen esetben kérhető kórházban? Kizárhatnak a kezelés lehetőségéből ennek hiányában?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Ma reggel telefonáltam a nőgyógyászatra mert szerettem volna igénybe venni az ellátásukat, de el küldtek azzal az indokkal, hogy a kórház területére se léphetek ha nincs oltásom vagy tesztem. Igazából jó ha egy évbe egyszer igénybe veszek egészségügyi ellátást erre le vonja a tb-t minden hónapba tisztességesen fizetve van mégse látnak el. Kérdezném én, hogy mégis hova fordulhatnék ezzel? Igazság szerint az okom arra, hogy egyenlőre nen szeretnék oltatni, hogy nem vállalnak felelősséget ha esetleg emiatt lenne bajom. A teszt pedig nagyon sokba kerül.
2021. szept. 13. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha életmentő, akut beavatkozásra van szükség akkor fogadni fognak védettségi nélkül is. Nem hagynak az út szélén ha pl. balesetet szenvedsz - megcsinálja a kórház "gyorsban" (addig meg a potenciálisan covidosok között parkoltatnak).

Hova fordulhatsz? Háboroghatsz mondjuk a GyK-n, vagy facen, vagy az oltástagadó csoportokban, de hivatalosan sehova sem fordulhatsz panasszal (illetve fordulhatsz de el fogják utasítani).

2021. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha sürgősségi ellátás akkor egyiket sem kérik. Ha nem az akkor kérik, ez hónapok óta így van. Nem engedhetik, hogy esetleg beteg embereket elkapják a covidot.

Mielőtt bárki írná, hogy emberi jogok bírósága, dszkirimináció: a környező országokban is már van oltási igazolás, sőt, több helyre kérik.

Amúgy ha ingyen akarod: telefonálj a dokinak, kamuzz tüneteket, mesélj covidos ismerősről akivel találkoztál. Ha minden jól megy elrendeli a tesztet

2021. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy karantént 😂
2021. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Nem tudom milyen kórház de a látogatóktól se kérnek ilyet. Betervezett kezelésnél kellenek ezek
2021. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért, amiatt vállalnak felelősséget, ha nőgyógyászati ellátásban részesítenek? Vagy bármilyen másban?

Próbálj meg kevésbé gyermeteg indokot találni.

2021. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Spirált szeretnék emiatt mennék, ezt jeleztem a telefonbeszélgetés alatt.

Nincs ebbe semmi hiszti sem kifogás, viszont az nem túl bizalomgerjesztő megfogalmazás, hogy ők az oltásért nem vállalnak felelősséget. Nem teszik kötelezővé, de aki itt gyermek módra hisztizik szerintem nem én vagyok hanem az aki meg von mindent ha nem teszed amit mondanak. Tudtommal tervezett műtéthez kell oltás vagy teszt érthető módon legalábbis az én utolsó információm ezen alapult ez pedig nem számít műtétnek az orvos ezt mondta, azonban ők akkor sem látnak el ennyivel le tudta a beszélgetést. Szóljatok ha tévedek. Ennek ellenére valami megoldás biztosan lesz csupán tájékozódni próbáltam.

2021. szept. 13. 16:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyezteti az egészségedet, hogy nem kapod meg, így kérhetik. És igen az oltás nem kötelező, szabadon dönthetsz, hogy kéred-e. Ennek ellenére mindent meg kell tenni, hogy egy várakozó beteg se kapja el.
2021. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol úgy olvastam, hogy most a Covid idején csak az invazív beavatkozásoknál -ide nem értve a vérvételt és az injekciót- kell a védettségi.


Az invazív beavatkozás fogalma:

[link]

De ez még régebbi törvény, lehet, hogy már egy spirálnál is kérik a védettségit.


A vérvételnél tényleg nem kérik, ismerősöm volt, és nem kértek tőle semmit.

2021. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Kedves utolsó én is így tudtam, bizonyára rosszul, lehet azóta változott valami. Nézegetem egyenlőre nem találtam ilyet.

2021. szept. 13. 20:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Vannak helyek ahol ugyan nem kötelező, de szigorúbb szabályok vannak. Pl most a pécsi egyetem tette kötelezővé a maszkot. Nemrég olvastam panaszt, hogy törvény szerint nem kell igazolás a vadasparkba mégis elküldték őket, mert nem volt kártya.
2021. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!