Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilvánosságra lehet hozni a...

Nyilvánosságra lehet hozni a magánterületen lévő kamera felvételét?

Figyelt kérdés
Van egy kozmetikánk és hónapok óta lopkodták a virágokat, kis szobrokat...felszereltünk kamerát természetesen kitáblázva hogy kamerával megfigyelt terület. Kiderült (bár nem volt meglepő) hogy a szomszéd lopkod és rongál...Van a falunknak egy csoportja (elég sok ilyen lopás volt a faluban) meglehet osztani a felvételt a csoportban?
2021. szept. 21. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki nyugodtan.
2021. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Ha nem felismerhető a betörő, akkor kirakható, amúgy jogsértő.
2021. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a terület is magánterület, amiről a felvétel készült?
2021. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Idegen nem ismeri fel nem olyan jó minőségű a felvétel...de jellegzetes testtartása és mozgása miatt nyilván az egész falu fel fogja ismerni...nyilván ez is lenne a cél...szétlopkodja a falut ...sírokról lopkod...a rendőrség nyilván semmit se csinálna de már kezd fogyni a türelmem hogy mindent megtehet mert sárgalapos
2021. szept. 21. 10:25
 5/10 A kérdező kommentje:
magánterület az udvarunkba jött be onnan lopott
2021. szept. 21. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki, feljelenteni úgysem fog érte senki
2021. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Én jogászt kérdeznék meg erről
2021. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha ismernék jogászt nyilván őt kérdezném...végül nem tettem ki...beszéltem a tolvaj fiával hogy még egy ilyen és feljelentem
2021. szept. 22. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jelzed, hogy bekamerázott terület, ill. azt is hogy a felvételeket nyilvánossá teszed, akkor lehet jogszerű, mivel ezt belépéssel elfogadja.

Ha közzé akarod most tenni, akkor tegyél feljelentést, s úgy oszd meg, hogy a nyomozáshoz kértek segítséget.

2021. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez ugy mukodik a gyakorlatban hogy keresunk egy ugyvédet s x tiz ezer forintos oradijért válaszol a jogi kérdésinkre.
2021. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!