Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik még ez? (közmunkából...

Létezik még ez? (közmunkából való távozás)

Figyelt kérdés

Régebben volt olyan, hogy ha a közmunkás a szerződése lejárta előtt elhelyezkedik valahol, akkor a közmunkás szerződésének lejártáig még kapja a közmunkás bért.


Például:

X-nek 2021.01.01-2021.11.01. szól a közmunka szerződése

De 2021.10.01-én sikerül elhelyezkednie.

Ekkor még két hónapig (október, november) ugyan úgy megkapja a közmunkás fizetését.


Létezik ez még?



2021. szept. 22. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Kozmunkáról nagyon nehezen engednek el, mert ott mindig emberhiány van.
2021. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 ma 09:21

Azt értem.

De mondjuk sikerül "megegyezni".

2021. szept. 22. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
közmunkára éppen, hogy túl sok ember van nem? Volt erről szó a tv-be, hogy a polginak választani kell kinek ad munkát és kinek nem
2021. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkából nehéz távozni? Jó vicc. Holnap beszólsz, hogy nem mész és kész. Nem tehetnek semmit, nincs felmondási idő sem. Annyi, hogy ha felmondasz, akkor utána valamennyi ideig (talán 2 hónap) nem kapsz közmunkát.
2021. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem derült ki, hogy ha a közmunkás a szerződésének lejárta előtt elhelyezkedik valahol, akkor a közmunkás szerződésének lejártáig még kapja a közmunkás bért, így van-e
2021. szept. 24. 07:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha közmunkás vagy a legegyszerűbb, ha megkérdezed a foglalkoztatónál.
2021. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szemerey válasza:
100%

szia,


igen létezik, elhelyezkedési juttatás a neve, én is kapom, közmunkából léptem ki júliusban.

2021. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szemerey válasza:
100%
Az összege nem a közfogis fizetés, hanem egységesen 44. 500,- Ft, az FHT kétszerese. Addig kapod, ameddig a szerződésed tartott volna. Én júliusban léptem ki, 2022. februárig kapom. Szerződést kellett kötni ehhez a Munkaügyi Központban. Bemész a munkaszerződéseddel, és lepapírozzák. Fontos hogy csak határozatlan idejű munkaszerződésre adják meg, én még próbaidős vagyok (ez a 3. hónap), és arra már járt.
2021. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!