Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az apa a gyerek születéseko...

Ha az apa a gyerek születésekor még kiskorú volt, később kötelezhető gyerektartás fizetésére?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 13:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

“ Ha mondjuk az egyik fél 12 éves, a másik 11, akkor az már nemi erőszak?”

Igen

2021. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"Az abortuszok 99%-ban egészséges gyereket vetenek el, csupán az az ok, hogy nem kívánatos gyerek, nem tervezték."

Megmutatnád ehhez a statisztikát is? Mert a valóságban az eü. okok vezetnek, amikor egy vetélés után van abortusz, vagy az embrió nem fejlődik megfelelően, túl sokan vannak, az anya nem tudná kihordani, kezelés kell az anyának, rossz helyre ágyazódik be.


"Miután összejött, majd a nő eldönti, hogy megszülessen-e, vagy sem."

Mivel az ő testéről van szó, az ő szervezetén élősködik a kifejlődéséhez az utód, tehát az önrendelkezését gyakorolja.


Az meg hol lenne egyenlő szerinted, hogy a fiúknak/férfiaknak nem lenne semmilyen felelősségük, simán mondhatnák, hogy én nem akarom a gyereket, szenvedjen vele csak a másik, minden felelősség az övé?

2021. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

"Megmutatnád ehhez a statisztikát is?"


Én úgy tudom, hogy a vezető ok a "becsúszás". Statisztikát nem fogok linkelni, nincs rá energiám, de felőlem te linkelhetsz, hogy alátámaszd amit mondasz.


"Mivel az ő testéről van szó, az ő szervezetén élősködik a kifejlődéséhez az utód, tehát az önrendelkezését gyakorolja."


Ez bizonyítja, hogy miután összejött, csak a nő kezében van a sorsa.


"Az meg hol lenne egyenlő szerinted, hogy a fiúknak/férfiaknak nem lenne semmilyen felelősségük,"


Mondom, a nő eldöntheti, hogy megszüli-e, vagy nem. A fiúnak is lehetőséget kellene adni, hogy akar-e gondoskodni e gyerekről vagy sem. A férfinek semmi beleszólása, ha ő vállalná a gyereket, simán elveteheti a nő. Ha pedig nem szeretné a gyereket, de a nő megszüli, akkor meg lehúzzák anyagilag.. Ez nem egyenlőség, a férfiak jogai itt nagyon meg vannak csorbítva szerintem. De úgy látom a véleményemmel egyedül vagyok.

2021. szept. 26. 10:43
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

A fiú/férfi továbbra is eldöntheti, beteszi-e gumi nélkül, amivel egyben vállalja a lehetséges következményeket.

Ez egyedül rajta múlik, senki máson, viszont az ő önrendelkezési joga eddig terjed ki. De ott akkor van választása.


És egyenlőség, mert egyenlően szülei annak a gyereknek, egyenlően vettek részt az aktusban.

2021. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Figyelj, arról van szó, amikor már megfogant a gyerek. Tehát magyarul a nő kikerülheti a tettei következményét, a férfi nem. Mert ugye kettőn áll a vásár.

Nem, nem egyenlőség. 99%, hogy a nőnek fogják itélni a gyereket, ha a férfi vállalná is. Neki csak az a dolga, hogy tejeljen.

2021. szept. 26. 11:00
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

"a nő kikerülheti a tettei következményét,"

Az abortusz nem egy könnyű menet, ha minden jól sikerül, a nőnek akkor is fájdalmas, hosszabb gyógyulással jár. Nem egy ripsz-ropsz valami.

2021. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj, arról van szó, amikor már megfogant a gyerek. "

Igen... Vagyis arról, hogy ezt a kedves apuka elba$zta, mert a farka vezérelte.

Most a sorsjegy nem nyert...

2021. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

"Az abortusz nem egy könnyű menet, ha minden jól sikerül, a nőnek akkor is fájdalmas, hosszabb gyógyulással jár. Nem egy ripsz-ropsz valami."


Tudom, biztosan nem könnyű sem lelkileg, sem testileg. De szerintem jobb, mintha 20 évig levonják a fizetésed kb 20%-át.


"Igen... Vagyis arról, hogy ezt a kedves apuka elba$zta, mert a farka vezérelte.


Most a sorsjegy nem nyert..."


Olyan, mintha te ennek örülnél. Ennek az igazságtalanságnak. Közösen b@sztál el szerintem, mégis a férfi issza meg a levét. Mert a nőnek a markában van. És ez szomorú.

2021. szept. 26. 14:06
 29/41 anonim ***** válasza:
55%

Közösen?

Ki nem húzta fel azt a nyamvadt gumit?

2021. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
55%
Valóban közösen "gyártották" a gyereket, a nagyobbik hátrány viszont mindig a lányt éri
2021. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!