Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átírható-e, elajándékozható-e...

Átírható-e, elajándékozható-e gyermek részére az ingatlan, ha jelzálog (elidegenítési és terhelési tilalom) nincs letörölve a tulajdoni lapról? A hitel már rég törleszve volt.

Figyelt kérdés
A ház 50-50 %-ban apám és anyám nevén van. Apám vette fel a hiteleket, fizette ki. Anyám ráirathatja-e a testvéremre az ő részét?

2021. okt. 2. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, de ha ki van fizetve, kérni kell hogy töröljék előbb a terhelési tilalmat.
2021. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
bocsánat, a lényeget nem írtam: anyám szeretné a 2. házasságából származó testvéremre íratni az ő részét, engem kisemmizve. ha apám nem törölteti a tilamat, akkor is kisemmizhet az anyám?
2021. okt. 2. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyád azt csinál a saját tulajdonával, amit akar, neked ahhoz közöd nincs
2021. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köteles rész? meg ilyenek?
2021. okt. 2. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem halt meg, nincs köteles rész, rendelkezési joga van a saját tulajdona felett
2021. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és ha apám nem törölteti a tilalmat, akkor is átírják a húgom nevére anyám részét?
2021. okt. 2. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd, ez kemény ügy, de mindenki azt csinál a saját tulajdonával amit akar. Az, hogy ezt technikaileg esetleg átmenetileg meg tudja-e tenni, az szerintem részletkérdés. Persze az 50% az édesapádé, vele összefogva tudtok kellemetlenkedni, pl. eladásnál, vagy pont, hogy ő el akarja adni, ha édesanyád nem stb...
2021. okt. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézzük meg az emberi oldalát. Miért történik mindez? Nem lehet ezt megbeszélni? Mégis az édesanyád, mégis a testvéred. Valami oka van, hogy így döntött. Én sosem tudtam a sajátomként tekinteni egy jövőbeni örökségre, persze rossz érzés ezt tudni, de szerintem a legtöbb amit tehetsz, hogy jelzed, hogy igényt tartasz kompenzációra. Ha ezt nem teszik meg, akkor te is tudsz úgy játszani, hogy ezt veszed figyelmbe.


Én a családi kapcsolatok elmérgesítését nem javaslom, bár azt sejtem, hogy ebben a helyzetben van kialakult feszültség már köztetek. Ha édesanyád így döntött és nincs hasonló mértékű dolog ami kinéz neked, akkor pl. nem veszel részt a következő felújításban, mert úgysem a tiéd, ha nekik az nem fontos, akkor a segítség se legyen fontos. Ugyan ez a helyzet mondjuk ha beteget kell ápolni, akkor ápolja az, aki kap is majd valamit. Lehet ezzel játszani.

2021. okt. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondold át azt is, hogy mennyire jogos a követelésed.


Ha a közös életeteket abban a lakásban éltétek, akkor jogos.


Ha viszont az új házasságában venne egy házat, és te nem is élsz velük, akkor jogilag lehet örökölnél belőle tulajdonrészt, de valójában pedig nem sok közöd lenne hozzá. Mondjuk most nem ez a helyzet, de a kettő között nagyon sok dolog van.

2021. okt. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van-e olyan dolog, amiért te jogosultnak érzed magad a lakásra? Tettél bele pénzt, munkát?


Van-e olyan dolog, ami miatt a testvéred jobban megérdemli (segített a nagymamát ápolni), felújításnál dolgozott sokat stb.


Ha ezen kérdések alapján indulsz el, talán tudsz érvelni, és meg tudod győzni arról, hogy te is kapj tulajdonrészt.

2021. okt. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!