Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkapnak fűvel, mehetek...

Elkapnak fűvel, mehetek elterelésre. Ettől függetlenül lesz bírósági tárgyalás, stb?

Figyelt kérdés
Igazságot bevallva nincs sok kedvem bejárni bíróságra.

2021. okt. 5. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik ismerősömet is elkapták fűvel, ő felfüggesztettet kapott (vagy valami ilyet mondott, de lehet azért, mert árulta). Mennie kellett rendőrségre meg eltetelőre
2021. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elterelésre is be kell járni, meg néha a párfogóhoz. A végén kapsz egy papírt hogy elvégezted, és ha azt leadod - akkor megszűnik az ügy. Ilyenkor nincs más teendő, és nem kell menni sehová - főleg nem bíróságra.

Viszont az elterelést 2 évente 1x választhatod. Erre is érdemes még figyelni.

Az is fontos hogy amíg elterelőn vagy, azt a rendőrök látják az adataidban ha valahol lekérdeznek. Ilyenkor sokkal alaposabban is átkutathatnak. Erre is fel kell készülni.

2021. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Eltereléssel nem lesz.
2021. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És hogy tudok ilyen elterelésen részt venni? Nekem kell jelentkezni, vagy a rendőrségnek először küldenie kell valami papírt nekem? Pl a vizeletmintám még a toxikologusnal van, ha jól tudom, mert megnezik, mennyi thc van benne. Vagyis hogy mennyit szivhatok.
2021. okt. 5. 14:27
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségen fogják megkérdezni hogy választod-e az elterelést, és adnak egy papírt. A párfogóhoz kell bevinni a papírt, de csak akkor amikor majd ők értesítenek. (Ez még általában több hónap is lehet..)

Az a lényeg hogy fél éven belül el kezdeni (ha jól emlékszem).

Na és amikor a párfogónál elkezded, akkor elküldenek valahova.

- Ha tényleg le akarsz szokni - bejárhatsz pl drogambullanciára.

- Ha nem akarsz leszokni - akkor csak meg kell 2 hetente jelenni pl az addiktológián.

Aztán az a lényeg, hogy be legyen írva hogy mindig megjelentél.

Ha egyszer nem jársz be, de még 1 éven belül vagy, akkor még újra is kezdheted.

A végén meg megint adnak egy papírt, amit beviszel a párfogónak, és ennyi volt.

2021. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Eltereles azt jelenti, hogy legkozelebb ha szivsz, a kezeddel el kell terelni a fustot, hogy ne vegye eszre a rendorseg :)))
2021. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
6, Tévedés. A rendőröket kell elterelni hogy ne egy gyógynövénnyel, és szívóival foglalkozzanak - hanem a valós problémákkal :D
2021. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. okt. 5. 14:46
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem be kellett mennem tárgyalásra kb 3 alkalommal mind a 3 alkalommal tanúskodni, hogy kitől vásároltam (nem nagyon volt más esélyem tekintve, hogy a rend őrei miközben a fejemet taposták a betonba már azt ordítozták kérdés gyanánt hogy "A Bélától* vetted UGYE?!"). Az első tárgyalás egy barátságos beszélgetés volt ami lényegében arról szólt, hogy szerintem a marihuána kevésbé ártalmas, mint az alkohol és, hogy egyetem mellett lazításnak használom. Aztán rákérdeztek ismét, hogy a Béla* volt-e az emberem. A második tárgyalás is egész bagatell volt, a bíró főleg arról érdeklődött milyen óráim vannak az egyetemen, majd a végén ismét Béláról* kérdezték, hogy biztos Ő volt-e. A harmadik tárgyalás pedig arról szólt, hogy milyen minőségű füvet kaptam, meg voltam-e vele elégedve, illetve, hogy történt egy ilyen vásárlás. Itt már a vádlott és az összes tanú is jelen volt egyszerre. Ezek után semmi.


Az elterelés sem volt nagy kunszt. Bementem a drogambulanciára, hogy elterelésre jöttem, kitöltöttek velem egy papír, hogy mit és milyen gyakran szedek. Első alkalom (egy alkalom kb 50 perc) egy másfél órás "felmérés" volt, mit szedek, mennyit, miért, lelki, családi háttér és ennyi. Utána pedig kéthetente egyszer meg kellett jelennem egy alkalomra amiből kb 30 perc várakozással telt látszólag nagyon rossz arcú emberek között, 10 perc amíg megbeszéltük, hogy leálltam a fűvel, és 10 perc kávé és cigi az "orvosommal". Ez tartott ha jól emlékszem egy évig.


Szóval nem nagy kunszt, inkább kellemetlen az a kétheti 50 perc kiesés meg az elején a tárgyalás de az lehet az ügy mivoltából volt csak. Amúgy igen ha elkapnak elterelő alatt az állítólag egész nagy enyje-benyje de ha 2 éven belül akkor nincs új elterelő viszont meg nem erősített forrás azt mondta csak kiszabnak rád valami baromi kellemetlen pénzbírságot. Ez utóbbit nem tudom megerősíteni az viszont biztos, hogy a marihuána nem oldja meg a problémáidat hosszú távon max tüneti kezelésként enyhítheti. Nem éri meg kockáztatni szerintem.

2021. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Az elterelés az hogy te eltereled a figyelmed a drogfüggőségedről és helyette megbánást meg javulást mímelsz, miközben újbol be akarsz valamitől állni


Mióta nem voltál rendeseb beállva? 3-4 napja?

2021. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!