Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Debrecen környékén lévő...

A Debrecen környékén lévő értékes termőföldek helyére épülő gyárak (pl. BMW, Semcorp, Krones, Vitesco stb.) építésekor legyalult termőföldréteget hova vitték?

Figyelt kérdés
Az ország egyik legmagasabb aranykorona értékű termőföldjeiről van szó, melynek termőrétege évmilliók alatt alakult ki. Ezt a réteget mindegyik esetben legyalulták és valahova elszállították, helyére terméketlen homok került. Kérdés, hogy kik adták el, mennyiért és hova került ez a termőföld réteg? Csak a BMW gyár esetében 500 hektárról szállították el a földet. Nem úgy volt, hogy a fide$z megvédi a magyar földeket?

2021. okt. 11. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóban nyilván nagyon harcoltak érte, csak aztán nem sikerült átvinni a gyakorlatba, mint sok más esetben.
2021. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Azt nem tudom, hogy hova vitték a termőréteget - már ha vitték valahová...

Tény, hogy Debrecen É-nyugati oldalán egészen kiváló földek vannak.

Viszont ez az 500 hektár nagyon sok év alatt hozna annyit, mint a BMW egy év alatt! (már ha nincs parlagon!)

Viszont ha a város keleti oldalára építették volna, akkor ott csak a nulla értékű futóhomok lett volna...

2021. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es, a BMW gyár biztos nem marad itt örökké, viszont azon a területen soha többé nem lehet már élelmiszerhez szükséges terményeket termelni. Az az 500 hektár valóban nem hozott annyi bevételt az országnak, mint amennyit a BMW-nél ki fognak vinni az országból nyereségként.

Értem én, hogy kell a fejődés a városnak, de ésszel is lehetett volna ezt csinálni. Amennyi pénzt infrastruktúra fejlesztés címszóval már elköltöttek és még elfognak költeni, abból az összegből a város keleti részén is kiépíthették volna a gyárhoz szükséges infrastruktúrát és ott a terméketlen futóhomokra is települhetett volna a gyár, nem kellett volna beáldozni az értékes termőföldet. De nagyon valószínű, hogy valakiknek így érte meg jobban és nagy üzletet csináltak a termőréteg eladásából.

2021. okt. 12. 22:38
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Debrecen környékén sehol nincs igazán jó termőföld..
2023. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es: miért szólsz olyan témához, amihez nem értesz?!
2023. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mondj olyan részt Debrecenben, ahol jó minőségű a termőföld.Van szar és mègszarabb, a minőségi feketeföld itt csak álom.
2023. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Észak, Észak-Nyugat és Nyugati irányban!

A keleti rész homokos

2023. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát Debrecenen túl lehet..bár az sem egy nagy valami.A jó termőföld az alföld egykori árterein vannak..
2023. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajdúsági löszhátról hallottál? Tessék:

"Ne feledjük, hogy Debrecenben 45 aranykorona értékű földekről beszélünk, amelyek nem csak Debrecen, Hajdú-Bihar megye vagy Magyarország, de Európa legjobb termőterületeivel is vetekszenek."

2023. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom, én Debrecen déli sarkán lakom ahol pl a krones is épült, de a föld minősége nem egy nagy was is das...bar lehet 200méterenként változik..😀
2023. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!